Meglepően hasonlóan nézett ki, mint a modern ember.

Egy brit régészcsoport rekonstruálta egy nagyjából 75 ezer évvel ezelőtt élt neandervölgyi nő arcát. Az aprólékos munkával járó folyamat során az iraki Kurdisztánban található Shanidar-barlangban még 2018-ban megtalált maradványainak (Shanidar Z) darabjait beszkennelték, majd újra összerakták a szétlapított koponyát, hogy rekonstruálhassák a nő arcának modelljét.

A Cambridge-i Egyetem paleoantropológus professzora, a maradványok feltárásában résztvevő Emma Pomeroy szerint ez a rendkívül kényes munka óriási gondosságot igényelt, mivel a csont „állagát tekintve egy teába mártott kekszhez hasonlított”, puhasága miatt nehéz volt úgy kezelni, hogy ne sérüljön meg.

Meglepően hasonlóan nézett ki, mint a modern ember:

A megmaradt fogak elemzése azt mutatta, hogy a nő a 40-es évei közepén halt meg, vagyis a kor viszonyaihoz képest viszonylag hosszú életet élt

(Forrás: IFL Science, fotó: BBC Studios/Jamie Simonds)

Ez is érdekelhet:

Így orvosolhatod, ha téged is szívat az iPhone ébresztőórája

Ideiglenes megoldást nyújthat, ha kikapcsolsz egy bizonyos funkciót – nem, nem az ébresztőórát.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

Láttad már Palvin Barbit szexi mikulásruhában?

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
29% Norris
52% Verstappen
9% Piastri
2% Russell
9% Egy másik versenyző
Advertisement
Hirdetés