Először a Vodafone Magyarország jelentette be, hogy az Ukrajnában tartózkodó lakossági ügyfeleknek díjmentessé teszi a roamingot az sms-, az adat- és a hívásforgalom esetében.

Nem sokkal később a Magyar Telekom is jelezte közleményben, hogy összeghatár nélkül jóváírja az ukrajnai roaming partnerhálózatokon forgalmazott roamingdíjait, beleértve az alapdíjas hanghívásokat és sms-eket, illetve a mobilinternetes forgalmat – február 1-ig visszamenőleg, egészen a bejelentés visszavonásig.

A két mobilszolgáltató után a Telenor Magyarország is közölte, hogy február 24-től jóváírja az Ukrajnában tartózkodó ügyfelei roamingdíjait az sms-, adat- és hívásforgalomra.

A DIGI még nem reagált a kialakult helyzetre.

Ez is érdekelhet:

Függetlenség vs. birodalom: sok évszázados előzményei vannak az ukrán–orosz konfliktusnak

Egy kis történelmi áttekintés talán segít megérteni a helyzetet, ami bizonyosan az egyik legfontosabb téma lesz az elkövetkező időszakban.

(Forrás: Pénzcentrum, Media1)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Mondunk egy fővárost, melyik folyik keresztül rajta?

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés