A Parker Solar Probe 163 kilométert tett meg egy másodperc alatt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A 2018-ban útnak indított Parker Solar Probe november 21-én pályafutása során  már tizedik alkalommal közelítette meg a Napot. A mostani útja során az űrszonda 586 800 km/órás sebességgel száguldott el központi csillagunk mellett, annak felszínétől mindössze 8,5 millió kilométerre – ezzel pedig két rekordot is döntött, ugyanis

nincs még egy olyan ember alkotta eszköz, ami ilyen gyorsan haladt volna, illetve ilyen közel merészkedett volna a Naphoz.

Hogy túlélje a Nap közelsége okozta megpróbáltatásokat – mint az extrém hő- és kozmikus sugárzást, valamint veszélyes elektromos töltések támadásait –, az űrszondát elég komoly páncéllal vértezték fel, illetve elliptikus pályán köröztetik, hogy ki tudja heverni a sokkot.

Mindkét rekord megdőlhet a közeljövőben: a szakértők szerint három év múlva, azaz 2024 december tájékán akár összejöhet a 690 ezer km/órás sebességi és az 5,9 millió kilométeres közelségi rekord is.

(Forrás, fotó: NASA)

Ez is érdekelhet:

Videón, hogy mekkora veszélyt jelentett az ISS legénységére Oroszország rakétatesztje

A Nemzetközi Űrállomás legénysége az evakuálásra készült.

Borzongató a naplemente a Marson

Egészen más, mint a Földön.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Kvíz: mondunk három várost, melyik NEM illik a sorba?

Robotpostás állt szolgálatba Ljubljanában

A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés