Már ezer éve el akarsz kezdeni biciklivel közlekedni autó helyett, de hol az időjárás, hol a fáradtság, hol a sok cucc a kifogásod?

A vancouveri VeloMetro startup reméli, hogy legújabb projektjével sikerül meggyőznie minket, halogatókat, hogy végre egy tisztább és egészségesebb közlekedési formára váltsunk. A Veemoval.

A Veemo egy háromkerekű, külsejében autószerű járgány, amit pedálozással lehet mozgásba hozni, akárcsak egy biciklit. A Veemo teljesen zárt, tehát esőben, szélben, hóesésben is kellemes utazást biztosít, és külön csomagtartóval felszerelt (tehát bőven elfér benne minden holmid, amit reggel magaddal vinnél a melóba).

Mivel a Veemo gyakorlatilag kerékpárnak minősül vezetése nem igényel jogosítványt vagy biztosítást, bicikliúton közlekedhetsz vele, így többé a dugók sem érintenek. (főleg, ha nem Budapesten akarod tekerni...)

A pedálozásban elektromotor is segíti a vezetőt, így akár 30 km/órával hasíthatja a bicikliutakat.

A jármű egyébként a MOL Bubi közbringarendszerhez hasonlóan működne, a közösségi közlekedés egyik alternatívájaként: mobil applikáción keresztül lehetne megtalálni és lefoglalni a hozzád legközelebb eső szabad járgányt egy-egy rövidebb út erejéig.

Sajnos a Veemo egyelőre csak prototípusként működik, de a kanadai British Columbia Egyetemen a következő pár hónapban minden megtesznek majd, hogy a Veemo eljusson a világ összes nagyvárosába.

Addig is itt egy videó, ahol részletesebben is megismerheted a jövő ”közbringautóját”:   (via Dezeen)
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
18% Nem, tök jó, hogy van.
59% Azonnal, értelmetlennek tartom.
23% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés