Mi nem fogjuk érzékelni, a műholdas kommunikációra viszont jelentős hatással lehet.

Mialatt a Föld egyszer megkerüli a Napot, 365-ször fordul meg saját tengelye körül – ugye ez egy év –,  kutatók ugyanakkor arra jutottak ősi korallok elemzése* során, hogy 444-419 millió éve 420 napból állt egy év a bolygónkon.

* A korallok növekedése során mind egyes nap egy vékony kalciumkarbonát-réteg rakodik le rajtuk, mivel viszont a korallok a száraz időszakokban gyorsabban nőnek, mint a nedvesebben, így a kutatók az évszakok soraiból meg tudták határozni, hogyan is változott a napok száma  mert ugye az évszakok periodikusan ismétlődnek.

Ennek egyik oka, hogy a Hold – évente 3,8 centiméteres sebességgel – távolodik a bolygónktól – kutatók kiszámolták, hogy 1,4 milliárd év alatt bolygónk állandó kísérője 44 ezer kilométerrel távolodott el a Földtől, jelenleg 384 400 kilométerre kering tőlünk.

És egészen 2020-ig lassulást figyeltek meg a szakértők, ám tavaly egy átlagos nap 0,5 milliszekundummal vált rövidebbé, vagyis a Föld gyorsabban forog a tengelye körül (mint bármikor az elmúlt 50 évben).

Bár ezt mi a Földön nem érzékeljük, de a műholdas kommunikációra komoly hatással lehet, ezért elképzelhetőnek tartják, hogy (negatív) szökőmásodpercet kell majd bevezetni további gyorsulás esetén.

Eközben...

A Pentagonnak fél éven belül be kell számolnia arról, hogy mit tud az ufókról

Donald Trump törvényben kötelezi rá az Amerikai Védelmi Minisztériumot.

(Forrás: IFLScience, 24, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában