Talán nem túlzás azt állítani, hogy a sportórák piacának még mindig a Garmin a koronázatlan királya. Ezt a pozícióját erősíti a napokban bemutatott a Fēnix 8-as szériája, ami a prémium multisport GPS okosórák eddigi legfejlettebb sorozata.

Az új modellek többféle kivitelben és méretben érhetők el, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet:

  • Az AMOLED kijelzővel ellátott verziók három méretben (43 mm, 47 mm és 51 mm) érhetőek el, ezek még kristálytisztább képet és még élénkebb színeket biztosítanak, miközben még kiválóbb olvashatóságot nyújtanak erős napsütésben is.
  • A napelemes töltési opcióval rendelkező (solar) – vagyis a még nagyobb üzemidőt kínáló – változat pedig két méretben választható (47 mm és 51 mm).

Ha már szóba került az üzemidő

A Fēnix 8-sorozat különösen kiemelkedő üzemidőt nyújt. Például az 51 mm-es AMOLED-modell 29 napos üzemidőt kínál okosóra üzemmódban, míg az 51 mm-es, folyamatosan bekapcsolt kijelzővel rendelkező napelemes verzió üzemideje akár 48 nap is lehet.

Az órák számos technikai újdonságot tartalmaznak, például a továbbfejlesztett pulzusmérő még pontosabb adatokat nyújt edzés közben, az új GPS rendszer pedig több műholdrendszert is támogat (beleértve a GPS, GLONASS és Galileo műholdakat), ami így minden eddiginél pontosabb helymeghatározást biztosít.

Az új modellek alkalmasak az edzések részletes elemzésére, a VO2 max mérésére (ez mutatja, hogy a szervezet mennyi oxigént képes hatékonyan felhasználni egy percnyi fizikai aktivitás során), a regenerációs idő nyomon követésére, és rendelkeznek beépített edzésprogramokkal is, amelyek segítenek a felhasználóknak céljaik elérésében.

Az órák strapabíró titán és rozsdamentes acél kivitelben érhetők el, így bármilyen kalandra készen állnak. Támogatják a TopoActive térképeket, a SkiView funkciót, és az új ClimbPro funkció különösen hasznos a hegymászóknak.

  • TopoActive térképek: Részletes terepinformációkat nyújtanak, például magassági adatokat, útvonalakat és vízforrásokat, így ideálisak túrázáshoz és más szabadidős tevékenységekhez. Az előre telepített térképek offline is elérhetők, ami különösen hasznos távoli területeken.  Ezzel a funkcióval valós idejű navigációra és új ösvények felfedezésére is lehetőség van.
  • SkiView: Részletes sípályatérképeket biztosít, amelyek mutatják a sífelvonókat és a különböző nehézségi szintű pályákat, így könnyű eligazodni a síterepeken.
  • ClimbPro: Mászás közbeni teljesítményoptimalizálást segít elő. Részletes adatokat ad a közelgő emelkedőkről, például a meredekségről, távolságról és szintkülönbségről, ezzel segítve a mászási stratégiát.
A Fēnix 8 azonban nemcsak a szárazföldi kalandokhoz ideális választás, hanem a vízi tevékenységekhez is.

Az új modellek nemcsak úszás közben lehetnek velünk, hanem búvárkodás során is. Ezek az órák 10 ATM-ig vízállók, ami azt jelenti, hogy 100 méteres mélységnek megfelelő nyomást is kibírnak, és számos speciális búvárfunkciókkal rendelkeznek, például mélységméréssel és búvárprofilokkal, amelyek segítik a biztonságos és hatékony merülést.

Mindezeken felül a széria támogatja a Garmin Pay érintés nélküli fizetést, valamint számos egyéb funkcióval is rendelkezik,  amiket még nem említettünk – ITT minden infót megtalálsz az új modellekről.

Bár még nem volt lehetőségünk kipróbálni, minden jel arra utal, hogy a Garmin Fēnix 8-as sorozata rendkívül sokoldalú és fejlett okosórákat kínál, amelyek minden sportoló és kalandor igényeit kielégíthetik, legyen szó szárazföldi vagy vízi tevékenységről.

(Forrás, fotó: Garmin)

Ez is érdekelhet:

Öt egyszerű tudományos kérdés, amire azt hiszed, tudod a választ, de lehet, hogy tévedsz

Hány holdja van a Földnek? Hány bolygóból áll a Naprendszerünk? Ezek és ezekhez hasonló egyszerű kérdések jönnek, mégsem biztos, hogy az a válasz, amit kapásból rávágnál.

A Microsoft 39 év után dobja a Windows egyik legrégebbi funkcióját

A Windows 1.0 1985-ös megjelenése óta az eddig megjelent minden Windowsban megtalálható volt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában