Tényleg nincs rá jobb kifejezés. A kínai gyártó telefonjai fotós képességekben eddig is utolérhetetlenek voltak, erre bemutatnak egy olyan telefont, amiben 10x-es zoom és 3D-s kamera van.

Nem tudjuk, hogy a Huweinél mivel motiválják a dolgozókat, de az biztos, hogy amíg más gyártók annak is örülnek, ha évente egyszer sikerül bemutatniuk egy olyan telefont, amiben van valami igazán innovatív megoldás, a kínai gyártó az elmúlt időszakban fél évente dob ki egy olyan telefont, amilyet még nem láttunk.

A tavalyi P20 Próban elsőként mutatkozott be a tripla kamerás rendszer, az ősszel bemutatkozó Mate 20 Pro kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasóval, a legerősebb androidos procival és 3D-s arcazonosítással emelte a tétet, a Huaweinek viszont így is maradt elég puskapora a most bemutatott P30 Próra is.

Ha tippelnünk kellett volna, hogy a P30 Pro miben NEM tud fejlődni az elődjeihez képest, jó eséllyel a kamera lett volna az első helyen, hiszen a kínai gyártó ezen a területen egészen brutális tempót diktált az elmúlt évben, amit jól szemléltet, hogy a tavaly tavasszal bemutatott P20 Pro még mindig első helyen áll a mobiltelefonok kameráját értékelő DxOMark listáján.

Ehhez képest a bemutató alapján a P30 Pro éppen fotós téren lépett a legnagyobbat előre, és most nem amolyan piszlicsáré, lényegtelen fejlesztésekről, csiszolgatásokról beszélünk, hanem arról, hogy a Huawei legújabb csúcstelefonja

10x-es hibrid zoommal érkezik,

ami pontosan a kétszerese a Mate 20 Pro (amúgy teljesen egyedülálló) nagyítási képességeinek.

A kínai gyártó ezt egy úgynevezett "periszkópos" technológiával oldotta meg, aminek a lényege, hogy az objektívnek nem kell kiemelkednie a telefonból, mint a fényképezőgépeknél, hanem 90 fokban elfektetve nyúlik végig a telefon belsejében.

A P30 Pro kamerája nem csak ebben fejlődött a Mate 20-hoz képest, ugyanis élesebb szeműek kiszúrhatják, hogy a telefonon van egy negyedik, ToF 3D kamera is, ami lehetővé teszi, hogy a telefon három dimenzióban térképezze fel a környezetet. Ez elvileg többek között a bokeh-effektes, azaz a kis mélységélességet imitáló, elmosott hátterű fotóknál tehet jó szolgálatot, de ha teszteltük a készüléket, okosabbak leszünk. A Huawei emellett továbbfejlesztette a telefon éjszakai fotós képességeit is, ami állításuk szerint 409 600-as ISO-érzékenységgel rendelkezik.

Emellett egy izgalmas, új funkciót is kieszeltek, a Dual-Video módot, aminek köszönhetően egyszerre rögzíthetünk videót a nagy látószögű és a sima objektívvel.

Szintén újdonság az Acoustic Display Technology, ami a kijelző rezgetésével hozza létre a hangokat a hangszóró helyett.

Ami a P30 Pro specifikációját illeti, itt kevesebb a különbség a tavalyi P20 Próhoz képest: a telefon természetesen megkapta a legújabb Kirin 980 procit, emellett pedig 6 vagy 8 GB RAM-mal érkezik. A 6,47 colos AMOLED kijelző kicsit nagyobb, mint a tavalyi modellben, ennek megfelelően pedig a felbontása is növekedett egy kicsit, 2340x1080 pixelre. Feltűnő változás, hogy a felső kamerafül még a P20 Próhoz képest is nagyon összement (hát még a Mate 20 Próhoz képest!), ami azt is jelenti, hogy a 3D-s arcazonosításról le kell mondanunk (arcazonosító funkció ettől függetlenül még van a telefonban), ami annyira nem fog hiányozni, ugyanis a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó hatalmasat fejlődött a Mate 20 Próhoz képest, és első ránézésre már ugyanolyan megbízhatóan működik, mint egy fizikai szenzor.

A P30 hasonló specifikációval érkezik, mint a Pro verzió, de azért van néhány kisebb különbség:

  • a kijelzője kicsit kisebb, 6,1 colos,
  • négy helyett csupán három kamerát találunk, tehát ToF 3D kamera ebben nincs,
  • a nagy látószögű kamerája 20 helyett 16 megapixeles,
  • 6 GB RAM van benne,
  • és az akksija is kicsit kisebb, 4200 mAh-os helyett 3650 mAh-os.

Végül a telefon ára... nos, nem lesz olcsó, de ezt az utóbbi években már megszokhattuk. A sima P30 800, euróba fog kerülni, a 128 GB tárhellyel felszerelt P30 Pro 1000, a 256 GB-os modell 1100 euró lesz, az 512 GB-os modell pedig 1250 euróba fog kerülni.

A telefon öt színben lesz elérhető, a fekete és fehér mellett piros, kristály és "Aurora" színben is.

UPDATE: Magyarországon a készülék a következő árakon kerül boltokba:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Villámgyorsan keletkezett bolygót fedeztek fel, ami átírhatja a bolygóképződés elméletét

Ilyen sebességgel kellene utaznia a Mikulásnak, hogy az összes ajándékot időben kézbesítse

További cikkeink a témában