Egy hónapig, műszakonként harminc ember dolgozik rajta.

A repülőtér különleges világ, a hangár pedig talán az egyik legizgalmasabb pontja. Nemrégiben érkezett Ferihegyre a Condor egyik Boeing 757–300-asa, hogy alapos ápoláson essen át. A több mint húszéves hosszútörzsű ceruzagép a tervek szerint egy hónapot tölt a hangárban, hogy minden műszakban harminc ember dolgozzon rajta párhuzamosan.

Az első tesztek és a bevontatás után egyből megindult a repülőgép szétszerelése, eltávolították a burkolatokat, hogy a szakemberek centiméterről centiméterre haladva vizsgálják át a sárkányszerkezetet, az alkatrészeket és az egyes rendszereket. Számos hiba kerül ilyenkor felszínre, de korróziós részeket is találnak. Ezeket egytől egyig ki kell javítani.

Mi minden történik ilyenkor a fedélzeten, a raktérben és a pilótafülkében? Milyen tennivalók akadnak a hajtóművek és a fékszárnyak körül? Hogyan kell kezelni azt a felületet, ahol megjelent a korrózió? Milyen műhelyekbe kerülnek a kiszerelt alkatrészek? Milyen ritkán használt alkatrészek és rendszerek válnak ilyenkor láthatóvá? A Légiközlekedési Kulturális Központ új videósorozatának első része.

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Így néz ki a 45 millió fényévre lévő galaxis, amit szupernóva-robbanások fénye világít meg

Itt tudod megnézni, merre jár éppen a Télapó az ajándékokkal

További cikkeink a témában
Életmód Otthon Így jutottunk a nyugati minimalizmustól az eklektikus ezredfordulón át az okosotthonokig – 20 éves a MaxCity, Kovács Zsófival beszélgettünk
Hirdetés