A bekapcsoló gomb alá kerülhet az iPhone 16-okon.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Nem sok idő telt el az iPhone 15 megjelenése óta, máris arról pletykálnak, milyen újdonságokkal rukkolhat elő az Apple az idén szeptember tájékán megjelenő új telefonjai esetében. Az Apple-ügyekben mindig jártas Bloomberg-újságíró, Mark Gurman például arról ír, hogy

az iPhone 16 mindegyik modellje kap egy, „capture buttonként” emlegetett plusz gombot, amivel egyből képet/videót lehet készíteni.

Gurman szerint ez a bizonyos „capture button” egy kapacitív, nyomásérzékeny érintőgomb lesz, vagyis – az érintőképernyő működéséhez hasonlóan – nem mechanikus, hanem elektronikus úton érzékeli majd, ha hozzáérünk/megnyomjuk. Állítólag készülék jobb oldalára fog kerülni, a bekapcsoló gomb alá.

(Forrás: Macrumors, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Harminc év után egy teljesen új gombbal bővül a PC-k billentyűzete

A Start menüt felhozó Windows-gomb bekerülése számított ekkora újításnak.

Félelmetes, mennyi adatot gyűjt be rólad a Facebook, az Instagram és a Messenger

Mark Zuckerberg Meta-univerzuma a lehető legtöbb dolgot szeretné tudni rólunk. Meglepő? Igazából nem, de attól még rémisztő.

Egy 13 éves srác megcsinálta, amit lehetetlennek hittek: legyőzte a Tetrist

A Tetris több mint 30 éves videójáték, egészen eddig csak a mesterséges intelligencia tudta megverni.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott