A harmadik mozdony végül célba juttatta az utasokat.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) Facebookon számolt be egy mávos kalandról. A „Bézéhiány”, vagyis a mellékvonalakon használt, piros Bzmot motorkocsik hiánya miatt egy M41-es dízelmozdony mögé kapcsoltak személykocsit, ám a Komáromból induló szerelvény csak a nagyjából 17 kilométerre lévő Nagyigmándig jutott, mert elromlott a mozdony. Meg kellett várni a segítségül küldött M62-es Szergejt, de az is lerobbant Mohánál, kb. 53 kilométer múlva, ezért kellett még egy Szergej, így az egy személykocsiból, két rossz és egy működő mozdonyból álló szerelvény végül sikeresen megérkezett a Komáromtól vasúton kb. nyolcvan kilométer távolságra lévő Székesfehérvárra.

A VEKE azt írja, egyre súlyosabb probléma a mozdonyhiány, főleg a nem villamosított vonalakon, mert dízelmozdonyt bérelni sem nagyon tud a MÁV, ha a sajátjaiból nincs elég üzemképes.

(A szomorú történetet a 444-en találtuk. Címlapkép: Pajor Marcell/VEKE-Facebook)

Ez is érdekelhet:

A MÁV bemutatja: a világ legszarabb melója

Eddig nem gondoltunk bele egy vonalgondozó életébe, mostantól pedig soha többé nem akarunk.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
28% Argentína
22% Franciaország
15% Spanyolország
13% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés