1988. november 20-án indították útra Bajkonurból a Nemzetközi Űrállomás (ISS) első modulját, a Zarját. A szakértők innen számítják az ISS történetét, amely bátran nevezhető az űrkutatás egyik legdrágább és legnagyobb eszközének.

Egy több mint 400 tonnás masinériáról van szó, amely nagyjából 405 kilométeres magasságban kering a Föld körül, és úgy másfél óra szükséges neki ahhoz, hogy megkerülje a bolygónkat,

így az állomáson lévő pilóták naponta 16 napkeltét és napnyugtát láthatnak.

Egyszerre hat ember lehet a fedélzeten, de űrhajósokon kívül űrturisták is akadtak már itt jócskán. Jelenleg is megannyi tudományos kísérlet zajlik az állomáson, azonban igen költséges projektről van szó, így 5 év múlva talán vége lesz az űrkutatás egyik jelentős fejezetének. A Lego pedig úgy érezte, itt az ideje elkészítenie a Nemzetközi Űrállomás valósághű replikáját, amelyet a gyártó az űrbe is eljuttatott egy meteorológiai léggömb segítségével.

A replikához természetesen tartozik egy kisebb űrhajó is, hogy az űrállomás személyzetéhez el lehessen jutattni az ellátmányokat.

Hiába, a Lego szerint egy sztori akkor valósághű, ha minden elem a helyén van.

LEGO on Twitter

An out-of-this-world building experience is coming! ?⭐️ The LEGO International Space Station is available February 1st! https://t.co/DZwnyE12EN https://t.co/rcNGTeqC2H

A 864 darabból álló készletet február 1-től vásárolhatod meg 70 dollárért, azaz 22 ezer forintért.

Ez is érdekelhet:

Egy srác egy év alatt összerakta LEGO-ból A Birodalom visszavág jégbe fagyott bázisát

Nem akarta csak úgy a polcra tenni az Ezeréves Sólymot, épített hát neki egy egész bázist.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

További cikkeink a témában