Cristiano Ronaldo szülőföldjén, az Atlanti-óceánon található Madeirán nem ritkák az erős szelek, így a Lisszabontól mintegy ezer kilométerre található szigetre tapasztalt, gyakorlott pilóták vezetik főként a vasmadarakat.

A Transavia egyik Boeing 737-esének a pilótáinak azonban így is egy nagyon komoly kihívással kellett szembenézniük, ugyanis egy a térséghez képest is szokatlanul erős ellenszélben kellett letenni az utasszállítót:

A History Channel tévécsatornán futó Most Extreme Airports című műsorban egyébként a világon a 9. legveszélyesebb repülőtérnek nyilvánították a Cristiano Ronaldo nemzetközi repülőtért – tavaly óta viseli a focista nevét –, Európában csak a légörvényekkel és ködökkel tarkított gibraltári reptér előzte meg ezen a listán.

Az előző eset egyébként június közepén történt, és bizony más pilóta is szenvedett aznap a széllel:

Ez megvolt?

Ejtőernyővel szállt le a lengyel vadászgép

Na ilyet sem látunk minden nap.

(forrás: HVG)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Samsung nevével jöhet a hajtogathatós iPhone, egy új MacBook és egy merőben szokatlan AirPods is

Vagány nők a magasban: így hasított a Wizz Air nőnapi járata 

120 nap alatt, kézzel épített fel egy csúszdás-medencés lakóházat két férfi

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.