És hamarosan te is használhatod.

Androidon már hónapok óta elérhető, és most az iOS-es Google Térkép is megkapta azt a funkciót (többek között amiért a Waze-t imádni lehet), amivel az applikáción belül a + gomb megnyomása után jelenteni lehet, ha valami akadályozza az autózást (pl.: baleseteket, forgalmi dugókat, rendőri jelenlétet, stb.).

A Google ráadásul mindkét platformon újabb négy kategóriával bővítette ki a jelentés lehetőségét: felújításra, útlezárásra, lerobbant járművekre, haladást akadályozó tárgyakra.

Ahhoz, hogy nálad is elérhető legyen az új funkció, frissíteni kell az applikációt Androidon a 10.27.2-es, iOS-en pedig az 5.29-es verzióra – utóbbi egyébként még nem érhető el nálunk, de hamarosan.

(Forrás: The Verge, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ legszerencsésebb utasai: a repülő ablakából videózták, ahogy a NASA holdrakétája lehagyja őket

Ezért nem találtak soha emberi maradványokat a Titanic roncsánál

Szigorú no drone zónában tesztelték a drónos jégtelenítést Ferihegyen

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
9% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
73% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés