Szintet lépett, és nem hajlandó eltűnni az a fajta internetes átverés, amikor bombavételnek tűnő ajánlattal pénzt akarnak kihúzni a zsebedből, és jobb híján nem tehetsz mást ellene, mint hogy okosabb leszel a csalóknál.

Ha gyakran pörgeted a Facebookot, akkor szinte biztos, hogy találkoztál már ezzel a csalással, legfeljebb nem vitte át az ingerküszöböd, vagy ránézésre megmondtad róla, hogy átverés. De sajnos sokan nehezen tudják megkülönböztetni a félrevezetést a valóságtól, és rájuk utaznak azok a szélhámosok is, akik márkás elektronikai cuccokat ígérnek potom pénzért.

Mert ki ne szeretne egy menő Marshall hangszórót pár ezer forintért, ami egyébként több mint százezerbe kerül, de csak most, csak neked leárazták,

mert hatvanéves a márka – ez egyébként két éve elmúlt, mert 1962-ben alapították –, és ezzel szeretné megköszönni a vásárlók bizalmát, és tovább népszerűsíteni a márkát. Hát persze!

Már az feltűnhet, hogy a fotó, ami az üzletben kapható hangszórókat mutatja, ELADÁS felirattal kampányol, ez a vásárt jelentő SALE rossz fordítása, de aki nagyon ráfordult erre az ajánlatra, már nem fogja elriasztani. A csalást mindig egy ismert magyar üzlet, legyen az Aqua, Euronics vagy Muziker neve mögé bújtatják, a nevükben létrehozott hamis Facebook-oldallal.

Még magyar hozzászólások is vannak, amiben elmesélik, hogyan jutottak hozzá ehhez a csodálatos termékhez,

és ezek bizony nem találomra létrehozott ázsiai álprofilok, hanem valódi magyar személyek feltört fiókjai. Szóval, ha azon tűnődsz, miért vigyázz a jelszóra, ha úgysem tárolsz semmi értékeset a Facebookon, hát azért, hogy a neveddel ne éljenek vissza ezek a csalók.

Kattints a linkre, és ott egy egészen profinak tűnő honlap fogad, a szenzációs ajánlattal, és csak pár kérdést kell megválaszolnod, és micsoda csoda, épp van készleten neked megfelelő hangszórójuk! Már csak egy játékot kell megoldanod,

három próbálkozásod van megtalálni a hangszórót az ajándékdobozokban, és mit ad isten, két üres doboz után a harmadikban épp ott a portéka!
Mindezek után már csak az internetes fizetés van hátra, és akinek elmentek otthonról, nyugodtan adja meg a bankkártyaadatait egy ellenőrizhetetlen oldalnak,

ami egyébként a cajascastaneda.com, azaz gesztenyésdobozok.com domain alól fut, és ha csak a 3939 forintnak megfelelő összeget emelik is le, megesszük a laptopunkat, ha ezek után megkapod a hangszórót.

De miért nem lehet tenni az ilyen nyilvánvaló csalások ellen? Lehetne, de sajnos senkinek se sürgős. Az üzletek, akiknek a nevében a hamis profilokat létrehozták, nyilván jelentik a Facebooknál, akárcsak a jóérzésű facebookozók, és figyelemfelhívásként mi is megírtuk ezt a cikket. De a Facebooknak sajnos nem igazán érdeke letiltani azt, aki fizet neki a posztokért, úgyhogy a legjobb, amit tehetsz, hogy járj túl a csalók eszén, ismerd fel, és ignoráld ezeket a csodálatos ajánlatokat.

Ez is érdekelhet:

Ilyen könnyen lophatják el a hangunkat, hogy aztán pénzt csaljanak ki a szeretteinktől

A probléma egyre inkább globálissá válhat, ugyanakkor egy egyszerű módszerrel védekezni is lehet ellene.

Banki ügyintéző úgy még nem küldött el az anyjába ügyfelet, mint ez a bankkártyacsaló

Tanulságos telefonbeszélgetést rögzített egy majdnem átvert férfi.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ilyen sebességgel kellene utaznia a Mikulásnak, hogy az összes ajándékot időben kézbesítse

A Hubble belenézett egy szörnyetegként tomboló fekete lyuk torkába, és ezt látta

Kiderült, hogy a karácsonyi dalok káros hatással vannak a mentális egészségünkre

További cikkeink a témában
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Hirdetés