Nem lett volna eléggé ingyenes az ingyenroaming, ezért inkább egyáltalán nem lesz ingyenes. - nagyjából ez a lényege Alexander Winterstein pénteki bejelentésének. Az Európai Bizottság helyettes szóvivője szerint visszavonják a roamingdíjak eltörlésére irányuló kezdeményezést, és új jogszabálytervezet kidolgozásába kezdenek.

A szabályozás évek óta tartó halogatás után elméletben 2017-ben lépett volna életbe, bár az már korábban kiderült, hogy a roamingdíjakat jövőre sem törölték volna el teljesen, csupán a mostaninál sokkal elfogadhatóbb tarifára szorították volna le.

Kritikusai szerint viszont a rendelettervezet túlságosan is a szolgáltatóknak kedvezett volna, akiknek elég lett volna évente kilencven napra biztosítani, hogy az ügyfeleik díjmentesen használhassák egy másik ország hálózatát, ami tulajdonképpen egy teljesen indokolatlan megkötés volt.

De tudod, mi szolgálja ennél is jobban a szolgáltatók érdekeit? Hogy az Európai Bizottság munkacsoportja most egy teljesen új jogszabálytervezet kidolgozásába kezd, így ha minden jól megy, még további hosszú évekig lehet majd húzni-halasztani a roamingdíjak eltörlését. Well played, EU.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Mondunk egy fővárost, melyik folyó folyik keresztül rajta?

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés