Szivárgást észleltek a Nemzetközi Űrállomáson.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Oroszország egy kvázi mentőakció keretében pilóta nélküli teherszállító űrhajót küld a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) február 20-án, hogy visszahozza a Földre az ISS-en tartózkodó két orosz és egy amerikai űrhajóst, miután kisebb rendellenességet tapasztaltak az űrállomáson.

Még december 15-én, egy rutinjellegű űrséta előkészítése közben hűtőfolyadék-szivárgást észleltek, ami az eddigi vizsgálatok szerint egy mikrometeorit vagy űrszemét miatt keletkezhetett sérüléshez köthető.

Az űrhajósok nincsenek veszélyben, ezt ez a távolinak tűnő (több mint egy hónap múlva esedékes) időpont is jól mutatja – az űrhajó felbocsátását egyébként eredetileg egy hónappal későbbre, március 16-ra tervezték három új űrhajóssal a fedélzetén, vagyis azért az is jól látszik, hogy elővigyázatos döntést hoztak.

(Forrás: The Guardian, MTI, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ezt látja egy rakéta az űrutazás során a felszállástól egészen a földet érésig

A SpaceX megmutatta a Falcon 9-es hordozórakétájára szerelt kamera felvételeit.

Megváltozott a Föld keringési pályája a Nap körül

Csökkent a Nap tömege, távolodott a Hold, ez pedig mind hatással van a Földre.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés