Az Androméda néven fejlesztett eszköz a táblagépek legjobb tulajdonságait ötvözné a hagyományos noteszekkel, és már jövőre piacra kerülhet.

A Windows Central által megszellőztetett pletyka nem csak azért érdekes, mert a Microsoft ezzel egy vadiúj termékkategóriát hozna létre, hanem mert egy nagyon hasonló eszközt már nyolc évvel ezelőtt is fejlesztettek Courier néven, de akkor végül lelőtték a projektet.

A Microsoft által "bookletnek" nevezett eszközről egyelőre keveset lehet tudni, de elég valószínűnek tűnik, hogy nem hajlítható kijelzője lesz, hanem a ZTE Axon M-hez hasonlóan két kijelzővel oldják meg az összecsukhatóságot, aminek köszönhetően a táblagép egészen kis helyen (akár egy zsebben) is el fog férni.

A hírek szerint a tablet nem csak az univerzális Windows-alkalmazásokat tudná futtatni, hanem emulátor segítségével a teljes értékű (vagyis PC-s) programokat is, emellett egy digitális toll segítségével ugyanúgy írhatunk és rajzolhatunk rá, mint egy hagyományos noteszbe.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Már 386 millió megtekintésnél jár a világ legelső YouTube-videója

Kiszámolták, mennyivel drágítja meg a szexet az iráni konfliktus – rosszabbul járunk, mint a benzinkúton?

Egy iPhone-nal vették fel az Artemis–2 legdurvább videóját: így bukik le a Föld a Holdnál

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már fizettél elő valakinek a tartalmaira az Onlyfansen?
1% Igen, folyamatosan van előfizetésem.
7% Egy próbát anno tettem.
4% Nem, de tervezem.
88% Esélytelen, hogy előfizessek.