Elon Musk Neuralink nevű cége egy olyan technológián dolgozik, mely lehetővé teszi az emberi agy és a gép közötti direkt kommunikációt. Tényleg mint valami elszállt sci-fiben, csak ez most a kőkemény valóság.

Néhány órája a Tesla-vezér a Twitteren nyomott néhány bejegyzést, mellyel alaposan sikerült felhájpolnia a követőit. Azt állította, hogy a Neuralink első terméke képes lesz arra, hogy egy mozgásképtelen ember kizárólag a gondolataival irányítson egy mobiltelefont, gyorsabban, mint ahogy erre egy teljesen egészséges ember az ujjaival képes lenne. Később ugyanez a technológia már lábra tudja állítani a mozgásképtelen embereket, ezután pedig a határ a csillagos ég.

Hogy Musk nem a levegőbe beszél, azt egy elképesztő videó bizonyítja, amit a Neuralink szintén néhány órája tett közzé a YouTube-on, és melyen állítólag az látható, hogy egy makákó az agyával irányít egy videojátékot.

A klip főszereplője a 9 éves Pager, akinek hat héttel a videó készítése előtt beépítették a Neuralink által gyártott eszközt a koponyájába, majd megtanították arra, hogyan játszon a Ponggal hagyományos joystick segítségével. Úgy tudták játékra biztatni, hogy amikor sikerült neki visszapattintani a virtuális labdát az ellenfél térfelére, egy fém szívószálon keresztül banánpépet kapott jutalmul. Mindeközben a Neuralink megfigyelte és regisztrálta a makákó agyműködését, így teljeskörűen feltérképezték, mi folyik odabent, amikor Pager a világ egyik legegyszerűbb videojátékával játszik.

A videón Pager látszólag még mindig a joystickkal irányítja a játékot, de valójában a kontroller már nincs összekötve a számítógéppel, az a jeleket már egyenesen a makákó agyából kapja a Neuralinken keresztül.

Elon Musk egyébként már korábban is beszélt a videojátékozó majomról és ezzel a klippel a hátunk mögött most már hajlamosak vagyunk elhinni neki, hogy akkor sem hülyéskedett. Persze, teljesen meggyőzve csak akkor leszünk, ha a technológiát végre megmutatja valamelyik hiteles tudományos magazinnak.

(via)

Ez is érdekelhet:

Elon Musk laborjában van egy majom, amely a gondolatai segítségével videojátékozik

Ha a világ leggazdagabb embere becsipeztethet egy majmot, és a gondolataiban turkálhat, akkor talán velünk, emberekkel is megteheti!

Szokatlan légkört fedeztek fel egy exobolygó körül

Sokszínű, mármint az összetétele.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Tíz egyszerű kérdés, amire iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés