A Samsung új csúcstelefonjáról kiszivárgott kép megerősít néhány pletykát. Néhányat meg nem.

Az tisztán látszik, hogy az S8 alsó és felső kerete jóval vékonyabb lett, mint az S7-nél volt, a fizikai gombok pedig eltűntek a telefon aljáról, így már nem is tűnik annyira agyament ötletnek, hogy az új teló

5,8 valamint 6,2 colos kijelzőt kap,

amelyek közül az egyik hajlított lesz.

A kameráról azt már biztosan tudjuk, hogy a Samsung nem követi a divatot, és a mostanában egyre elterjedtebb duál kamerás megoldás helyett az S8 hátoldalán csak egy, 12 megapixeles kamera lesz. Az újítást itt állítólag a szoftverben, valamint a kamera rekeszértékében kell keresni, ami f/1.7-es lesz, vagyis éjszaka jobb képeket lőhetünk majd, mint eddig.

A telefon a Sasmung saját gyártású Exynos procija mellett néhány piacon a Qualcomm legújabb, Snapdragon 835-ös chipjével érkezik, amivel a Samsung a hírek szerint nem kis fejfájást okozott a rivális LG-nek: mivel a Qualcomm a Samsunggal szorosan együttműködve fejlesztette a chipet, így természetes, hogy az S8 lesz az első telefon, amiben az új proci bemutatkozik. Az S8 bemutatójának március végére való elhalasztása így elég kellemetlen helyzetbe hozta az LG-t, akik a februári Mobil Világkongresszuson bemutatkozó G6-ba így csak a régebbi, Snapdragon 821-es procit rakhatják (persze várjuk ki a végét).

Kicsit meglepő, de a hírek szerint az S8-ban mindössze 4 GB RAM lesz, ugyanannyi mint a tavalyi S7-ben, viszont végre valahára a Samsung csúcstelefonjában is bemutatkozik az USB-C-csatlakozó, ami a kényelmesebb használat mellett gyorsabb töltést is lehetővé tesz.

A telefon természetesen marad vízálló, és szerencsére jack-csatlakozó is lesz benne, valamint megörökli a visszahívott Note 7-től az írisz-szkennert, amivel az eddigieknél is egyszerűbben és biztonságosabban oldhatjuk fel a képernyőzárat.

A legizgalmasabb újdonság viszont nem ez, hanem a Samsung saját személyi asszisztense, a Bixby, ami a hírek szerint jóval intelligensebb lesz, mint a konkurensek hasonló szolgáltatásai.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Villámgyorsan keletkezett bolygót fedeztek fel, ami átírhatja a bolygóképződés elméletét

További cikkeink a témában