Hamarosan a villanykörtén keresztül tölthetsz le néhány másodperc alatt egy full HD filmet. Hihetetlen? Pedig a Velmenni által kifejlesztett Li-Fi technológia ennél még sokkal durvább dolgokra is képes.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A 2011-ben feltalált adatátviteli szabvány a fényt használja az adatok közvetítésére, egész pontosan LED-es lámpákat, amelyek az emberi szem számára érzékelhetetlen sebességgel, nanoszekundumok alatt villannak fel, majd alszanak ki. A feltalálói szerint a Li-Fi-vel így akár másodpercenként egy gigabájtnyi adat is továbbküldhető.

És ez még csak egy nagyon szerény becslés, hiszen laboratóriumi körülmények között ennek sokszorosát, 224 Gbps sebességet sikerült elérni. Persze a Li-Fi technológiának is megvannak a maga korlátai, egész pontosan az, hogy a wifi-jelekkel ellentétben a fény nem jut át a falakon.

Ez mondjuk még az előnyére is válhat, hiszen így a szomszédnak sem lesz olyan könnyű dolga, ha a te sávszélességedből akar csipegetni, villanykörte meg általában úgyis minden szobában van, szóval ez valószínűleg nem lesz akadály a technológia elterjedésében.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Nemcsak furcsa, de egyenesen kínos hibát produkálnak az új iPhone-ok, azonnal frissíts!

Ez a vállról indítható, vízen úszó hangbomba lehet a házibuli lelke

A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
8% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés