Oroszországban olyasmi történt, ami korábban még soha: egy robot megszökött a permi Promobot Labs-ból, és hatalmas közlekedési káoszt okozott a városban.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Promobot V2 névre keresztelt robottól mondjuk nem igazán vehető zokon ez a viselkedés, ugyanis a készítői éppen arra tanították, hogyan közlekedjen teljesen önállóan. Csakhogy egy nyitva felejtett ajtónak köszönhetően a robot kicsit túlságosan önállóan kezdett közlekedni: a Promobot mintegy negyven percen keresztül vándorolt a városban, nem kicsit feltartva a permi forgalmat, mielőtt az akkumulátora lemerült.

A robotot egyébként egyfajta orosz C-3PO-nak szánják a készítői, vagyis elsősorban arra szolgálna, hogy zsúfoltabb helyeken útbaigazítsa az embereket, és adott esetben fordítson is. A mozgásképtelenné vált robotot gyorsan begyűjtötték, de hogy mi lett a sorsa, azt egyelőre nem tudni. Reméljük, azért nem deportálták Szibériába.

Mondjuk az sem kizárt, hogy az egész csak egy jól kitalált vírusmarketing volt, a robot funkcióját, és a meglepően jól dokumentált szökési kísérletet figyelembe véve legalább is elég sokan erre gyanakodnak.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott