Akkor indulhat is az űrverseny.
Az Übergizmo arról ír, hogy Kína három Hold-küldetést is betervezett, miután talált egy új, kristályszerű ásványt az állandó kísérőnk felszínén gyűjtött mintákban, ami kulcsfontosságú lehet a jövő energiatermelése szempontjából.
International Mineralogical Association has approved the name of a new mineral (Changesite 嫦娥石) discovered in the Chang'e-5 lunar soil one day before the Mid-Autumn Festival #CNSA pic.twitter.com/oprBGkwhBC
— Yuqi Qian (@YuqiiQian) September 9, 2022
A szakértők úgy gondolják, hogy a minták egymilliárd évvel korábbról származhatnak, mint az Egyesült Államok emberes missziói, valamint a Szovjetunió űrszonda robotjai által begyűjtött kőzetmintái.
Az ominózus ásvány a Changesite–(Y) nevet viseli, és állítólag hélium–3-at tartalmaz. Ez a hélium olyan formája, ami rendkívül értékes lehet a nukleáris fúziós energia szempontjából, mert olyan üzemanyagot biztosítana a magfúzióhoz, ami anélkül termelne (sok) energiát, hogy a sugárzás kibocsátásával károsítaná a reaktort – mondanunk sem kell, hogy a hélium–3 szinte nem is létezik a Földön.
Számítások szerint egy űrhajónyi hélium–3 egy évig ellátná energiával az egész Egyesült Államokat
– értelemszerűen Magyarország energiaellátásához nem kellene egy űrhajónyi –, persze ehhez az is kell, hogy hasznosítása kellően biztonságos legyen, amire a szakértők szerint a nem túl távoli jövőben meg is születhet a módszer.
(Forrás: Übergizmo, fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet: