Új funkciót mutatott be a Tinder, aminek az a lényege, hogy egy mesterséges intelligencia alapú megoldás segít a felhasználónak kiválasztani azokat a képeket a profilja létrehozásakor, melyek segítségével a legnagyobb valószínűséggel fog tetszeni a többi párkeresőnek.

A Photo Selector nevű funkció a következőképpen működik: először csinálnod kell egy szelfit, hogy az app tudja, melyik arcot kell keresnie, majd engedélyt kell adnod a Tinder részére a telefonodon található képekhez való hozzáféréshez.

Ezt követően a Photo Selector végignyálazza a képeidet, és megspórolja neked a profilod felépítésének fárasztó folyamatát, ugyanis kiválogatja azokat a fotókat, melyeken a legjobban nézel ki, és melyek segítségével a legérdekesebbnek fogsz tűnni.

A Tinder illetékesei nem csak úgy a hasukra ütöttek, amikor kitalálták, hogy erre a megoldásra szükség lehet. Egy tanulmányban hétezer 18 és 25 év közötti szingli online randizási szokásait figyelték meg, és rájöttek, hogy egy átlagos felhasználó 33 percet tölt azzal, hogy összeválogassa a szerinte legjobb fotóit, és még ezután sem biztos, hogy jó döntéseket hoz.

A Photo Selector Amerikában még júliusban élesedik, de a világ többi része is megkapja még a nyáron.

(Forrás: The Verge, főkép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
29% Norris
51% Verstappen
8% Piastri
1% Russell
10% Egy másik versenyző
Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre
Hirdetés