Az ingyen sörre sajnos még várni kell, de az örök élet már itt toporog az ajtóban. Génmanipuláció, nanorobotok, és 3D-nyomtatás  csak néhány, azok közül a technológiák közül, amelyek megoldhatják az emberiség legnagyobb problémáját.

1. Génterápia

A tudósok mostanában éppen azzal kísérleteznek, hogy a pókhálóban levő fehérje felhasználásával golyóálló bőrt adjanak nekünk, de az állati gének kombinálása az emberével akár azt is eredményezheti, hogy egyszer majd képesek leszünk visszanöveszteni a végtagjainkat, vagy lényegesen ellenállóbbak leszünk a fertőzésekkel szemben. Vagy hogy az egész világot egy hatalmas Dr. Moreau szigetévé változtatjuk, de hát kockázat nélkül nincs siker.

2. Élettartamot növelő pirulák

A Sirtuin 1 nevű öregedésgátló enzim termelődését elősegítő gyógyszer akár 15%-kal is megnövelheti az élettartamot, és ha minden jól megy, 2018-tól már a patikákban is hozzá lehet majd jutni.

3. Bionikus testrészek használata

Ez már nem is a jövő, hanem sokkal inkább a jelen. Az amputált végtagok pótlása viszont csak egy hosszú út első lépése, a metamatieriális anyagokból készült testrészek ugyanis hosszú távon akár jobbak is lehetnek, mint az igaziak. Jöhetnek a garanciálisan cserélt szemek és karok.

4. Hibernáció

Meguntál létezni? Akkor miért nem pihensz le egy kicsit ebben a kád jégben úgy néhány száz évre? Az orvosoknak egyszer már sikerült néhány, a klinikai halál állapotában lefagyasztott embert két óra elteltével visszahozniuk, így ahhoz, hogy ez lehetségessé váljon, már csak annyi a dolguk, hogy ezt jóval hosszabb időintervallummal is meg tudják oldani.

5. Nyomtatott szívek

A 3D-nyomtatás segítségével egy évtizeden belül tökéletes mesterséges szíveket lehet majd nyomtatni zsírból és kollagénből. A végtelen mennyiségben rendelkezésre álló szív jelentősen megkönnyítené a szívtranszplantációt, amelynek köszönhetően átlagosan tíz évvel nőhetne az átlagéletkor.

6. Mesterséges vér

A kutatók szerint őssejtekből akár ipari mennyiségben is elő lehetne állítani mesterséges vért, a rendszeres vérátömlesztés pedig akár ötven évvel is növelhetné az emberek élettartamát.

7. Molekula manipuláció

A tudósok laboratóriumi körülmények között muslicákon és fonálférgeken figyelték meg, hogy ha kikapcsolják az inzulint megkötő receptor-sejteket, akkor az állatok jóval tovább élnek. A titok nyitja, hogy az inzulin nélkül az állatok agyában nem termelődik a szaporodásért és öregedésért felelős juvenilis hormon, ez a felfedezés pedig akár ötszáz évvel is meghosszabbíthatná az emberek életét.

8. Testrészek növesztése

A tudósok már képesek szerveket klónozni laboratóriumi körülmények között a páciensek sejtjeiből, így hosszú távon bármilyen szervünk és testrészünk pótolhatóvá válik.

9. Nanotechnológia

A saját magukat klónozó nanorobotok a szervezetbe juttatva kijavítják a sérült sejteket és legyőzik a fertőzéseket, gyakorlatilag halhatatlanná téve az embert. Rossz hír, hogy mivel a technológia még nagyon gyerekcipőben jár, az örök életre még úgy 2050-ig várnunk kell.

10. Robot avatárok

Addig sem kell viszont szomorkodni, hiszen a robot avatárok már akár a következő évtizedben megjelenhetnek, és a tudósok szerint 2045-re arra is képesek leszünk, hogy a tudatunk digitális másolatát feltöltsük a rólunk mintázott robotokba, így létrehozva a robot énünket.

+1. Keanu Reeves

A fószer nem öregszik, ezt mindenki tudja. Talán meg kéne tőle kérdezni, hogy miért.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Zöld akkumulátort fejlesztenek Bécsben

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés