Most azt képzeld el, hogy mondjuk araszolgatsz nyugodtan a Lágymányosi hídon, amikor egyszer csak a Columbia űrsikló üzemanyagtankja rád húzza a kormányt. Mit teszel?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Los Angeles-iekkel ez szombaton kis híján meg is történhetett volna, ugyanis az űrtörténelmi emléket a városon keresztül szállították végső nyughelyére, vagyis a California Science Centerbe.

Persze a tartály senkire sem húzhatta rá a kormányt, hiszen az utakat előtte gondosan lezárták, sőt, még a telefonpóznákat is leszerelték, hogy elférjen. De várjál már...

Hogy kerül a Columbia űrsikló üzemanyagtankja Los Angelesbe, amikor az űrsikló 2003-ban felrobbant?

Hát úgy, hogy az ET-94 jelzésű üzemanyagtartályt végül sosem használták, így pedig ez az utolsó, az űrsikló-programhoz használt üzemanyagtank, ami épségben megmaradt. A többi jellemzően hamuként végezte a Föld légkörében, miután a dolguk végeztével leváltak az űrsiklóról.

A hatalmas, tizenöt emelet magas és majdnem harminc tonnás tartály egyébként közel egy nap alatt tette meg a 26 kilométeres utat, nem kis felhajtást okozva a bámészkodók körében. Az biztos, hogy méltó párja lehetne az orosz frakcionáló toronynak.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott