Persze nem tudjuk, hogy nézne ki a világvége, de ilyesminek képzeljük el.

Egészen biztosan mindenki látott már villámlást az életében, de bármilyen ismerős legyen ez a jelenség, a kutatók szerint még mindig rengeteg titkot rejt. Éppen ezért különböző kutatóeszközökkel és nagy sebességű kamerákkal továbbra is próbálják megfejteni a villámok másodpercek töredékei alatt lejátszódó folyamatait.

Az igazán új perspektívát azonban az űrhajósok nyújtják, akik fentről, mármint a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetéről, azaz olyan 400 kilométeres magasságból figyelik ezt az égi tűzijátékot, az űrből készített megfigyelések ugyanis olyan részleteket tárnak fel, amik a földfelszínről láthatatlanok.

Az Expedition 73 legénységének két tagja, a jelenleg is az ISS fedélzetén tartózkodó Anne McClain és Nichole Ayers nemrég lenyűgöző felvételeket osztott meg erről az egyszerre lenyűgöző és félelmetes jelenségről.

A nagyobb felbontásért kattints a képekre!

Ezek a felvételek azért is különlegesek, mert minden képet másodpercenként 120 képkocka sebességgel rögzítenek, a villámok ibolyás ragyogása, ami mintha belülről világítaná meg a felhőket, pedig csupán ennek az időnek a töredékéig látható.

(Forrás: ScienceAlert, fotó: Anne McClain és Nichole Ayers )

Ez is érdekelhet:

Egy óriási aszteroida csapódhat a Holdba, akár szabad szemmel is látható lesz

2032-ig kell rá várni, de még nem biztos, hogy bekövetkezik.

Videón, ahogy 320 km magasságig tör fel a Naprendszer egyik legbrutálisabb vulkánkitörése

Ez lehet a Naprendszer egyik legbrutálisabb vulkánkitörése, a földi tűzhányók ehhez képest szinte csak éppenhogy pislákoló tábortüzeknek tűnnek.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nyár, aperitivo, dolce vita Budapesten

Okos autók, makacs sofőrök – így viszonyulnak a magyarok az újabb technológiákhoz

Erre a tíz egyszerű igaz-hamis kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában
A nyár titkos karmesterei nélkül nincs biztonságos repülés
Hirdetés