Minek a videobíró, ha nem használják, kérdezhetnék a brazilok.

Tite kapitány a támadóbb csapat mellett döntött, Coutinhót visszahúzta középpályára, így csak két ütköző emberrel álltak fel, ami persze jó döntésnek bizonyult. De előtte még el kell mondani, hogy igen meggyőzőek ezek a brazilok: Neymar öncélú és teljesen impotens játéka ellenére is fölényben voltak az első félidőben, ez az idei selecao nem olyan, mint Argentína, nem egyszemélyes. Mindenki klasszis, így aztán takaréklángon is vezettek a félidőben.

És ehhez a Barcelona-játékos Coutinho kellett, aki egy svájci védő által kifejelt labdát vágta be jó 20 méterről. Pazar lövés volt. 1–0

Brazília nemcsak a világbajnoki címekben a legjobb, hanem a távolról lőtt gólokban is: 1966 óta ez már a 37. ilyen gólja volt a selecaónak, ez tizeneggyel több, mint bárki másnak.

Aztán a második félidőben azt történt, ami nem ritkán fordul elő a brazilokkal: még inkább visszavettek, tologatták, színezgették, kaptak egy fejesgólt. Mondjuk Zuber két kézzel lökte el Mirandát, de a spori nem látta, vissza nem nézték. 1–1

A maradék fő fél órát megnyomta ugyan Brazília, helyzetek, lövések is voltak, Gabries Jesust meg eltüntették a tizenhatoson belül, de erre sem kértek videobírót.

Az utolsó öt percben Neymarnak, Firminónak és Mirandának is volt nagy helyzete, de gól már nem született. Argentína és Németország után Brazília sem tudta győzelemmel kezdeni a vb-t.