Anglia története során először nyert meg egy tizenegyespárbajt a vb-n, Kane-ék már a nyolc között.

A két csapat kezdőjében egy komolyabb meglepetés volt, az előző vb gólkirálya, James Rodríguez sérülés miatt kimaradt a kolumbiai keretből.

FIFA World Cup ? on Twitter

ICYMI | Tonight's teams... ? #COLENG

Tudásban közel áll egymáshoz a két keret, ez az első félidőben is jól látszott. Inkább Anglia irányított, de komoly ziccere nem volt Southgate csapatának sem. Eléggé fizikális volt a játék, többször összeszólalkoztak a játékosok, és volt egy fejelés is a tizenhatoson belül, amire Barrios csak sárgát kapott.

Key stats: ? #COL have won their last three #WorldCup matches when it has been 0-0 at half-time ? #ENG have not won their last four World Cup matches in which the score at half-time was 0-0, since a 1-0 win against Ecuador in the 2006 Last 16. #COLENG

A második félidő elején Carlos Sánchez birkózott Kane-nel a tizenhatoson belül, Geiger játékvezető befújta, Kane bevágta, 0–1:

Harry Kane-nek ez volt a hatodik gólja a vb-n, a harmadik tizenegyesből. És zsinórban hatodik válogatott meccsén rúgott gólt, hasonlóra legutóbb 1939-ben volt képes angol futballista:

Squawka Football on Twitter

Harry Kane is the first England player to score in six consecutive games for the #ThreeLions since Tommy Lawton in 1939. ⚽ vs. ?? ⚽ vs. ?? ⚽ vs. ?? ⚽⚽ vs. ?? ⚽⚽⚽ vs. ?? ⚽ vs. ?? Captain Kane back at it again from the spot.

A gól után Kolumbia aktívabb lett, de nem a helyzetek kialakításában, hanem a sárga lapok gyűjtésében. Sokáig úgy tűnt, nem tud egyenlíteni, a 93. percben viszont jött a már megszokott Mina-fejes. A kolumbiai védőnek ez volt a harmadik gólja a vb-n, mindhármat fejelte, 1–1:

Jöhetett a hosszabbítás, 30 perc múlva pedig a tizenegyespárbaj. Amelyet Kolumbia kezdett jobban, Anglia viszont fordított, és történelme során először nyert meg egy büntetőpárbajt a vb-n, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Kane-ék negyeddöntőben Svédországgal játszanak július 7-én.