Ez sokkal több, mint korábban gondolták.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A mértékletes fogyasztásról nem az Amerikai Egyesült Államok jut eszünkbe először, és a Science Advances-ben megjelent tanulmány sem fogja megváltoztatni a véleményünket. Egy 2015-ös, az USA műanyaghulladék-termelését vizsgáló kutatást folytattak, illetve egészítettek ki a hulladékexport adataival. Kiderült, hogy

az amerikaiak minden eddiginél több műanyagot használnak,

a hulladékexportjuk 88%-a pedig gyenge újrahasznosítási infrastruktúrájú országokba irányul, ezért a hulladék nagy része nem a feldolgozóba, hanem az óceánokba kerül.

Csak 2016-ban 1,1-2,2 millió tonna műanyag került így a vizekbe, ami a korábbi becslések kettő-ötszöröse.

Kara Lavender Law oceanográfus professzor, a tanulmány vezető szerzője szerint ez nem csoda, hiszen a műanyag hulladék jelentős hányada alacsony értékű, szennyezett vagy nehezen feldolgozható, ezért végül a környezetbe kerül.

A The New York Times emlékeztetett rá:

az USA összes hulladékának csak 9%-a kerül be az újrahasznosítási rendszerbe.

Ez a videó nagyon kapcsolódik ide:

(Forrás: Science Advances, The New York Times)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Német sorozatszínésznő a nap csaja

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés