Többen is értesítették Angliában a brit állatvédőket és tűzoltókat, mert Devon és Dorset megyékben részegnek tűnő sirályokra lettek figyelmesek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az első olvasatra viccesnek tűnő jelenség ugyanakkor korántsem annyira vicces, sokkal inkább szomorú.

A megmérgezett állatok alkoholtól bűzlöttek, valamint a botulizmusban előforduló tünetek – nehéz légzés, idegrendszer blokkolása, mozgatóizmok bénulása – is megfigyelhetőek voltak náluk.

A különös jelenségre egyébként az egyik strandon lettek figyelmesek. A megbetegedett, kába vagy eszméletlen állapotban lévő madarakhoz kihívták a tűzoltókat, akikre rátámadt néhány még magánál lévő, agresszívvá vált madár. Az elfogott állatokra ezek után egy alapos detoxikálás várt, amely után szabadon engedték őket – egy részük azonban az erős napsütés és a kiszáradás miatt elpusztult.

A sirályokra egy alapos detoxikálás várt, amely után szabadon engedték őket

A sirályok valószínűleg az egyik közeli sörgyár hulladékaihoz férhettek hozzá, valamint a strandon hagyott üvegekből és poharakból is csipegethettek alkoholt. Az állatvédők így külön felhívták a biztonsági szervek és a civilek figyelmét is arra, hogy fordítsanak nagyobb figyelmet az alkoholos hulladékok elzárására, hogy ahhoz véletlenül se férjenek hozzá vadon élő állatok.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Német sorozatszínésznő a nap csaja

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés