Legendás, kisszériás, de az árverésre bocsátott darab ezen belül is különleges.
A 2000GT volt nem csak a Toyota első komoly autója, hanem Japán első sportkocsija is, amelyet egyébként a Yamaha gyártott, és összesen csak 351 darab készült belőle.
A licitre bocsátott példány az első balkormányos, és az első, amerikai piacra szállított példánya, ráadásul nem restaurált, hanem eredeti, kitűnő állapotú és sérülésmentes. 1–1,2 millió dollárt várnak érte.