A csehek nyertek egy pontot a horvátok elveszítettek kettőt.

D-csoport

Csehország vereséggel kezdett, de tisztesen helytálltak a spanyolok ellen. A horvátok a törököket verték, de mindkét csapat nagyot küzdött.

A csehek próbáltak volna focizni, de nem tudtak, szinte végig alárendelt szerepet játszottak, pedig nekik volt fontosabb a három pont. Néha egészen elképzelés nélkül mozogtak és passzolgattak a pályán, főleg akkor, amikor átlépték a félpályát. Az első komolyabb kapuralövést az 52. percben szülte meg a cseh válogatott. Kérdés: tényleg pontokat szerezni jöttek Franciaországba? Aztán az utolsó negyedórában durván összekapták magukat, és kétgólos hátrány dolgoztak le.

Mert a horvátok nyomasztó fölényben voltak szinte végig a meccsen, a 37. percben Perisic meg is szerezte a vezetést. Bár a második félidőben kicsit visszaálltak, de a játék képe csak minimálisan változott. Védelmük nem volt tesztelve, ha esetleg arra tévedt egy-egy cseh támadás, a védők azonnal keményen megszűrték azokat. Az 52.percben pedig Rakitic növelte az előnyüket, de a hajrára belekényelmesedtek a helyzetükbe.Annyira, hogy Skoda pedig csereként beállt és a második kaput eltaláló lövéséből szépített.

A lefújás előtt néhány perccel horvát tábor elé ok nélkül rendőrsorfalat vezényeltek, erre a szurkolók agya eldurrant és előbb tűzijátékot dobáltak a pályára, majd egy petárda is robbant, végül pedig elkezdték egymást verni. A játék persze állt, de szerencsére a biztonsági emberek biztonságban voltak, nem mertek bemenni a táborba ugyanis.

Néhány perc után folytatódott a meccs, és akkor már a csehek akartak jobban, egyenlítettek is büntetőből, miután Vida kézzel mentett egy beadást.

Gólok:

• 37. perc – Perisicet nem tudja, vagyis inkább nem akarj megállítani a cseh védő, a horvát akkor már el- és belövi a kapuba a labdát a legütemtelenebb ütemben (0–1):
  • 59. perc – Rakitic indult meg és ha már megindult, be is lőtte (0–2):
  • 75. perc – kicsit belekényelmesedtek a helyzetükbe a horvátok, a csehek gólt is lőttek, a csereként beálló Skoda volt az elkövető Rosicky beadásából (1–2):
  • 94. perc Necid belövi, amit be kell (2–2):

Csehország: P. Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil – Skalák (Sural, 67.), Rosicky, Krejcí – Lafata (Skoda, 67.)

HorvátországSubasic – Srna, Corluka, Vida, Strinic – Badelj, Modric (Kovacic, 61.)– Brozovic, Rakitic, Perisic – Mandzukic

Csehország–Horvátország 2–2 (0–1)
Gól:  Skoda (75.), Necid (94.), ill. Perisic (37.), Rakitic (59.)

(Fotó: AFP)
Szombaton Izland ellen játszunk, 2,62-es oddsért adják a magyar győzelmet. Naná, hogy megtesszük. És te?