Már a 7. percben vezetést szerzett a Barcelona egy hatalmas Iniesta-lökettel, ám a Real Benzema duplájával négy perc alatt fordított (20., 24.), ám Messi még a szünet előtt egalizált. A második félidő elején befújtak a Madridnak egy tizenegyest, amit nem kellett volna, majd a másik oldalon kettőt, jogosan (az első után Sergio Ramos pirosat is kapott). Messi hármat lőtt, így amellett, hogy megelőzte Hugo Sánchezt a bajnoki góllövőlistán (236 gól), ő lett az első Barca-játékos, aki mesterhármast ért el a Santiago Bernabéuban. A vége tehát 3–4 lett, újra nyílt a bajnokság.

Real Madrid–Barcelona 3–4

• Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Mallenco
  • Real Madrid: Diego López – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Modric (Morata, 90.), Xabi Alonso, Di María (Isco, 85.) – Bale, Benzema (Varane, 66.), C. Ronaldo
  • Barcelona: Victor Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi, Fábregas (Alexis Sánchez, 88.), Neymar (Pedro, 69.)
  • Gól: Benzema 20., 24., C. Ronaldo 55. – 11-esből, illetve Iniesta 7., Messi 42., 65., 85. – a másodikat és a harmadikat 11-esből
  • Kiállítva: Sergio Ramos (63.)