Kemény mozis évünk lesz, és hogy senki se maradjon le semmiről, segítünk! Íme hatvan olyan film, amit vétek lenne kihagyni idén.
Birdman (Avagy a mellőzés meglepő ereje)
Bemutató: január 15.
Bár már nem várjuk, hiszen bemutatták, mégis az év legjobb filmjei között tartjuk számon, ezért nem szeretnénk kihagyni a listánkból. Sosem fogunk tudni áradozás nélkül beszélni róla. Michael Keaton élete alakítását nyújtja (Golden Globe-ot is ért az ügy), Alejandro González Inárritu hosszú snittekben gondolkodik. Könnyen lehet az év legjobb filmje, persze csak a Whiplash mellett.
The Hateful Eight
Bemutató: 2015 december
Tarantino végül mégis leforgatja, és még idén csatasorba állítja a gyűlöletes nyolcast. Bemutató decemberben várható, a szereplők között ott van természetesen Samuel L. Jackson, de velünk lesz Kurt Russell, Tim Roth, Channing Tatum, Michael Madsen és Bruce Dern is.
Ant-Man
Bemutató: július 17.
Rendezői kérdések és megannyi szerencsétlenkedés után idén tényleg mozikba kerül a Marvel-hős filmje, Hangyát Paul Rudd alakítja, és csak reménykedni tudunk abban, hogy nem az elátkozott projektek átlagosan pocsék minőségét fogja hozni a mozi.
Bosszúállók: Ultron kora (The Avengers: Age of Ultron)
Bemutató: május 1.
Ultron jön, a Bosszúállók pedig megint akcióba lendülnek. A rendezői székben újfent Joss Whedon, a szereplők a régiek, Ultron legyőzhetetlen főgenyának tűnik, szóval nem történhet semmi baj az Avengers 2-vel.
Star Wars: Az ébredő erő (Star Wars: The Force Awakens)
Bemutató: december 18.
Ha létezik az évtized legjobban várt filmjei lista, akkor biztosan ez vezeti. J.J. Abrams már a teaserrel megosztotta a rajongókat, pedig lehet, hogy csak a legellentmondásosabb képeket pakolta egymás mögé. Bárhogy lesz, várjuk szeretettel a hetedik Star Wars-mozit.
Kingsman: A titkos szolgálat (Kingsman: The Secret Service)
Bemutató: február 12.
A rendezőként folyamatosan brillírozó Matthew Vaughn vélhetően nem ötödik mozijánál fogja elkezdeni a szerencsétlenkedést, szóval a tökösnek és viccesnek tűnő turbó-titkosszolgálati Kingsman is remek mozi lesz Colin Firth-tel, Taron Egertonnal és Michael Caine-nel. Már láttuk, és annyit tudunk mondani, hogy a Kingsman a legjobb, ami a kémfilmekkel történhetett. James Bond felkötheti a gatyáját!
Spectre
Bemutató: november 6.
Mivel a Skyfall egy eléggé remek kis vissza a gyökerekhez-James Bond-mozi volt, külön öröm, hogy újra Sam Mendes tér majd vissza rendezőként, a Bond-lány szerepében Léa Seydoux, de Monica Bellucci is beugrik hála istennek, a főgenyát pedig Christophe Waltz alakítja.
Holnapolisz (Tomorrowland)
Bemutató: május 22.
Brad Bird, A hihetetlen család és a Mission Impossible: Fantom protokoll rendezője George Clooney-val a főszerepben rendez a Disney-nek sci-fit, ami egy lány (Britt Robinson) és egy férfi (Clooney) nyomozásáról szól egy olyan hely után, ami időn és téren kívül áll, hiszen kettejük kollektív emlékezetében létezik csak. Izgi. Hugh Laurie és Judy Greer is benne van a buliban.
Mad Max: A harag útja (Mad Max: Fury Road)
Bemutató: május 15. (USA)
Mel Gibson helyét a zseniális Tom Hardy veszi át, ami nem jelent rosszat, és az sem, hogy az eredeti Mad Max-filmek rendezője, George Miller jegyzi a negyedik részt is, ami az előzetesek alapján akkora vizuális orgia, amekkorát talán el sem bír a vászon. Hardy mellett Charlize Theron és Nicholas Hoult is egymást irtja majd az apokaliptikus, robbanásorientált moziban.
Terminator: Genisys
Bemutató: július 2.
Hogy a Terminator ötödik részéből hogyan lesz jó film az idősíkokon ugrálós, kissé zavaros kronológiai agymenésekkel tarkított, látványos pár perc alapján, amit bizonyos kultúrákban előzetesnek hívnak, az egyelőre kérdéses, de a T-1000-es visszatérését nagyon nagy örömmel fogadjuk. Schwarziét is. A már-már kötelező I’ll be back elmaradásáért nem könnyeztünk volna.
Chappie
Bemutató: március 6. (USA)
A Rövidzárlat újabb része is lehetne Neill Blomkamp (District 9) egy emberi érzésekkel ellátott robotot hoz elő, hogy Hugh Jackman veszélyt lásson benne, és alkatrészként akarja hasznosítani a jövőben. És még a Die Antwoord is szerepel benne.
Jurassic World
Bemutató: június 11.
A fantasztikus első, a nem annyira fantasztikus második és a kifejezetten gáz harmadik rész után most újra megnyílik a park, ezúttal Chris Prattel a főszerepben. Az előzetes nem volt egyelőre annyira meggyőző, de meglátjuk, sikerül-e életet lehelni a szebb napokat látott szériába.
Jupiter felemelkedése (Jupiter Ascending)
Bemutató: február 5.
Nem túl jó jel, hogy a Wachowski-testvérek egyszer már izmos távolságra tolták a sci-fi premierjének dátumát, de bizakodjunk, hogy a már megint kiválasztott-sztorival támadó rendezők Channing Tatummal és Mila Kunisszal megint belenyúlnak a tutiba.
Pán (Pan)
Bemutató: július 17. (UK)
Pán Péter most Joe Wright rendező tolmácsolásában tér vissza Hook kapitánnyal, akit ezúttal a szinte felismerhetetlen Hugh Jackman alakít. Eredettörténet lesz, jó rendezővel, jó színészekkel, akár jól is elsülhet a dolog.
The Man from U.N.C.L.E.
Bemutató: augusztus 14. (USA)
Guy Ritchie az 1964-es, azonos című film remake-jében Henry Cavillel és Armie Hammerrel evez vidám kémfilmes vizekre, Ritchie úrtól sokat várunk, úgyhogy reméljük, hogy nem kell csalódnunk.
Knight of Cups
Bemutató: február (Berlinale)
A Berlinale-n mutatják be februárban először Terrence Malick sztárparádés romantikus drámáját, amiben Christian Bale, Natalie Portman, Cate Blanchett és Antonio Banderas mélázik el majd minden bizonnyal gyönyörű snitteken az élet dolgairól. Malicktől nem most várjuk, hogy abbahagyja majd a filozofálgatást.
A tenger szívében (In the Heart of the Sea)
Bemutató: december 11.
Nem kicsit csúszott el Ron Howard filmjének bemutatója, december 11-ig kell várni majd arra, hogy megnézhessük azt az igaz történeten alapuló mozit, amelyben egy bálnászhajó legénysége bajba kerül, amikor egy óriásbálna hátára ragad, és 90 napig a nyílt vízen kénytelen túlélni a megpróbáltatásokat. Na de Thor, azaz Chris Hemsworth kemény legény.
Törtetők (Entourage)
Bemutató: június 5.
Vince, Johnny Drama, Turtle, E és persze Ari Gold visszatérnek egy teljes mozifilmre, aminek széles mosollyal az arcunkon örülünk. Sztárvendégek, hangulat, csajok, bulik, szóval minden a régi lesz.
Crimson Peak
Bemutató: október 15.
Guillermo del Toro horrot rendez, amelyben egy író kerül érzelmi válságba, és az sem sokat segít majd a helyzetén, hogy egy olyan házban tartózkodik, amelyik állítólag lélegzik, vérzik és emlékezni tud. Jessica Chastain és Tom Hiddleston pedig velünk lesznek, úgyhogy nem sülhet el rosszul ez a film.
Az éhezők viadala: A kiválasztott - 2. rész (The Hunger Games: Mockingjay - Part 2)
Bemutató: november 19.
Bár az egészet le lehetett volna zavarni egyetlen moziban, mégis beszélt a pénz, így igazán elnyújtva élvezhetjük végig Jennifer Lawrence, azaz Katniss utolsó kalandját, epikus befejezéssel, sok harccal, vérrel, szenvedéssel.
Liza, a rókatündér
Bemutató: február 19.
Elképesztően betegnek tűnő magyar film, amelyben egy ápolónő (Balsai Móni), miután sok-sok férfi hal meg körülötte ráébred egy japán slágerénekes szellemének köszönhetően, hogy ő tulajdonképpen egy rókatündér. Hát mi ez, ha nem egy kötelező film?
Fantasztikus Négyes (The Fantastic Four)
Bemutató: augusztus 7.
Josh Trank újraértelmezte a négyest, amire szükség is volt, hiszen az előző két film nem sikerült túl jól. Friss színészek indulnak el azokkal a bizonyos különös képességekkel, Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan és Jamie Bell alkotják az új csapatot. Csak jobb lehet, mint az előző eresztés.
Ted 2
Bemutató: július 16.
Még mindig nem tudni, miről fog szólni a nyáron visszatérő mocskos mackó sztorija, de az már tuti, hogy az eddigi banda mellett bejön a képbe Liam Neeson és Amanda Seyfried is, és minden bizonnyal nem most lesz visszafogott Seth MacFarlane plüssmacija.
A marsi (The Martian)
Bemutató: november 25.
A Budapesten forgott Ridley Scott-filmet azért is várjuk nagyon, mert a könyv, amelyből készült, eléggé zseniális. Matt Damon és Jessica Chastain főszereplésével készül ez a sci-fi, amelyben Sean Bean is játszik, szóval igen nagy valószínűséggel meg is fog halni benne.
Ex Machina
Bemutató: április 30.
Az elsőfilmes Alex Garland mindjárt eléggé magasra helyezte a lécet, az eddig íróként tevékenykedő úriember sci-fijében egy programozó és egy női robottestbe bújt mesterséges intelligencia kerül elő. A főszerepben Oscar Isaac és Domhnall Gleeson. Húszmillióból forgott, de nagyon jól néz ki.
Crouching Tiger, Hidden Dragon: The Green Legend
Bemutató: augusztus 28. (USA)
Az Oscar-győztes harcművészeti remek folytatást kap, ami azért is érdekes vállalkozás, mert a premierje napján egyszerre fog debütálni IMAX-vásznakon és a Netflixen. Hogy mennyire szükséges folytatás ez, az majd kiderül, de valószínűleg hiba lesz majd keresni az első film színvonalát a második rész esetében.
Insidious: Chapter 3
Bemutató: június 5. (USA)
Nagyobb téteket tennénk arra, hogy az Insidious harmadik része itthon csak DVD-n lesz elérhető, de az elsőfilmes Leigh Whannell rendezésében készülő új epizód akár még jól is elsülhet. Előzményfilmről van szó, ami az előző két film Elise-ével kapcsolatos történésekre fókuszál.
Everest
Bemutató: szeptember 17.
Baltasar Kormákur a hegyre megy, és viszi magával Keira Knightley-t, na meg többek között Jake Gyllenhaalt is. A helyzet egyszerű: pár hegymászó készül feljutni a Mount Everest csúcsára, amikor jön egy jóvágású vihar. A film műfaja ezáltal biztosra vehető, hogy nem vígjáték.
Straight Outta Compton
Bemutató: augusztus 14. (USA)
F. Gary Gray bemutatja az NWA történetét. Eazy-E, Dr. Dre, Ice Cube, MC Ren, DJ Yella a vásznon lesznek láthatóak olyan színészek alakításaiban, mint Corey Hawkins és O’Shea Jackson Jr., akiket most így túlságosan nem ismerünk, de Paul Giamatti is feltűnik majd, biztos, ami biztos.
The Gunman
Bemutató: március 20. (USA)
Sosem hallott történet: egy profi bérgyilkosnak tisztáznia kell a nevét egy olyan szervezet előtt, amelynek korábban dolgozott. Na de ennek a filmnek Sean Penn a főszereplője, mellette pedig Idris Elba és Javier Bardem is játszik majd, a mozit pedig az a Pierre Morel jegyzi, aki az Elrabolva első részét is összehozta.
Kötéltánc (The Walk)
Bemutató: október 2. (USA)
Phillippe Petit francia kötéltáncos történetét forgatta le Robert Zemeckis, aki 1974-ben arra vállalkozott, hogy átsétál kötélen a World Trade Center ikertornyai között. A férfit Joseph-Gordon Levitt alakítja, a 3D pedig ezúttal a szédítő mélységek miatt indokolt is lehet.
Keleti nyugalom - A második Marigold Hotel (The Second Best Exotic Marigold Hotel)
Bemutató: február 26. (UK)
A fene se gondolta volna, hogy a Keleti nyugalom - Marigold Hotel folytatást kaphat, ami mondjuk bajnak nem baj, hiszen az Indiában vállalkozni akaró nyugdíjasok sztorija nagyon jól sikerült, akik most mind visszatérnek, de Judi Dench és Bill Nighy mellett most Richard Gere is indiai környezetbe helyeződik.
Mortdecai
Bemutató: január 22.
Johnny Depp már megint egy fura figura szerepében, akin ezúttal nincs kalap, de van rajta bajusz. Mortdecai egy műkincskereskedő, aki brutális kalandokba keveredik Gwyneth Paltrow-val és Ewan McGregorral. Elegánsan beteg poénok várhatóak.
Pixel (Pixels)
Bemutató: július 24. (USA)
Megtámadják New Yorkot a klasszikus videojátékok karakterei, de hogy sikerül-e legyőznie őket Adam Sandlernek, Peter Dinklage-nek és Sean Beannek, azt egyelőre még csak a rendező Chris Columbus tudja.
Tökéletes hang 2 (Pitch Perfect 2)
Bemutató: május 14.
Az acapella-csajok visszatérnek, de ezúttal egy világversenyen indulnak el, amelyet amerikai csapat még sosem nyert meg. Na majd most! Anna Kendrick és a többiek mindent megtesznek majd a siker érdekében.
Life
Bemutató: valamikor 2015-ben
Anton Corbijn filmje a Life magazin fotósáról, aki azt a feladatot kapja, hogy készítsen fotókat James Deanről. A főszerepben Robert Pattinson, Dean szerepében Dane DeHaan. Hát ez elég érdekes lesz.
Magic Mike XXL
Bemutató: július 1.
Channing Tatum vetkőzős kalandjai nagyobb méretben folytatódnak, de Steven Soderbergh rendező nélkül, aki kedves kollégáját, A sebész rendezőasszisztensét, Gregory Jacobs-ot küldte maga helyett a megmérettetésre.
Argo 2
Bemutató: március 12.
Végre elkészült a 2004-es Argo folytatása, amit állítólag Árpa Attiláék tökéletesre akarta csiszolni, ezért csúszott annyit a bemutató dátuma. Balog Tibiék megint bajban, úgyhogy a helyzet nem lesz új senkinek.
Az éjszakám a nappalod
Bemutató: 2015 tavasz
Egy férfi, aki sosem tud aludni, rendszerint a nyakába veszi Budapestet, hogy ne zavarja álmatlanságával barátnőjét. Ennek köszönhetően furábbnál furább helyzetekbe kerül. Városfilm lesz, ami elég jónak tűnik.
Halálos iramban 7 (Furious 7)
Bemutató: április 2.
Mi történik, ha egy horrorfilm-rendező féktelen autós akciófilmet forgat? A Halálos iramban hetedik része ilyen tekintetben igazi kísérleti mozi lesz, hiszen a Fűrész, az A gonosz háza és a Démonok között direktora vezényli le a fizika törvényeivel egyre kevésbé foglalkozó franchise következő epizódját. A 2013-ban autóbalesetben elhunyt Paul Walker búcsúzik.
Minyonok (Minions)
Bemutató: július 9.
Az egyébként teljesen középszerű Gru-ból kétségkívül a plüssjáték-, mobiltok- és háttérkép-kompatibilis sárga színű szellemi fogyatékosok miatt vált végül megasiker, akik végre saját egész estés animációt kapnak. A világuralomra törő mesterük után kutató talpnyalók sztorijában simán van két órára elegendő kraft. Nincs mese, a vállalkozás sikerre van ítélve.
Spongyabob: Ki a vízből! (The SpongeBob Movie: Sponge Out Of Water)
Bemutató: február 12.
Spongyabob és haverjai kénytelenek egy dimenziókapun keresztül kirándulást tenni a való világba, hogy visszaszerezzenek egy értékes receptet egy „ádáz” kalózkapitánytól. Az agyilag alulbútozott bagázs első egész estés élőszereplős moziján együtt fog röhögni utcaseprő és akadémikus, még ha az utóbbiak ezt le is tagadják.
Amerikai mesterlövész (American Sniper)
Bemutató: február 19.
Clint Eastwood egy hamisítatlan amerikai legenda, ezért amikor rendez, arra a tengerentúlon illik felkapni a fejeket, de világszerte is érdemes a vászon felé fordulni. Legújabb háborús mozija Chris Kyle sztoriját dolgozza fel, aki a Navy SEAL történetének legeredményesebb mesterlövésze volt. Aki akciófilmre éhezik, az ne itt keresgéljen! Eastwoodot a látványos robbanásoknál most is sokkal jobban érdekli, hogyan falja fel a háború az ember lelkét.
Black Mass
Bemutató: szeptember 18. (USA)
Scott Cooper az A harag tüze után sem akar elszakadni a bűn és bűnhődés témakörétől, de a mocsárszagú vidéki balhék helyett ezúttal már nagyban játszik. A Black Mass-ben Whitey Bulger (Depp), igaz történetét dolgozza fel, aki Boston híres-hírhedt bűnözőjéből vált az FBI informátorává, de ezt is csak azért, hogy a törvény embereivel intéztesse el a területére bemerészkedő rivális maffiát.
Pride and Prejudice and Zombies
Bemutató: valamikor 2015-ben
Seth Grahame-Smith Büszkeség és balítélet meg a zombik című regényére hamar felfigyelt a filmvilág. Még szép, hiszen manapság zombikkal mindent el lehet adni, az meg aztán főleg nagy poén, ha Jane Austen szépelgő hősei csapkodják szét ásóval a nyöszörgő élőholtakat. A Trónok harca két prominense be is szállt húzónévnek, csak hogy legyenek ismerős arcok is. A Megint 17-tel és a nyáltengerbe fulladó Charlie St. Cloud halála és élete című drámával pusztító Burr Steersnek most fel van adva a lecke.
Sisters
Bemutató: december 18. (USA)
Hollywood jelenleg legfelkapottabb komikái, Amy Poehler és Tina Fey a Golden Globe levezénylése után ismét együtt. A Sisters-ben a szülők a családi ház eladása mellett döntenek, a két felnőtt korú lánytestvér ezért úgy határoz, hogy egy hatalmas partyval búcsúznak gyermekkoruk helyszínétől.
That’s What I’m Talking About
Bemutató: valamikor 2015-ben
Erről a moziról csak annyit tudunk, hogy baseball-játékosokról fog szólni és hogy nem túl ismert jócsajok és jócsávók népesítik majd be a vásznat. Akkor mégis mit keres a cím a legjobban várt filmek között? Richard Linklater tavaly a Sráckor-ral rendesen meglepett minket, ezért magától értetődő, hogy odafigyelünk rá.
Mission Impossible 5
Bemutató: december 15. (USA)
Bár a Mission Impossible-filmek minősége némileg hullámzó képet mutat, azért azt nem lehet elvitatni, hogy a sorozat darabjai közül még a gyengébben sikerülteknél sem sokszor lengett ki a szórakoztat-o-méter az unalmas tartományba. A legutóbbi, Brad Bird által rendezett eresztés például pont egy remekbe szabott akciófilm volt, így bizakodva várjuk az ötödik epizódot, amit a Cruise-t már a Jack Reacher-ben is dirigáló Christopher McQuarrie vezényel.
Trainwreck
Bemutató: augusztus 27.
Judd Apatow a 2005-ös az A 40 éves szűz-zel, majd a Felkoppintva című mozival elérte, hogy nevét a közönség a szókimondó, életszerű és kellemesen szórakoztató vígjátékokkal azonosítsa. Sajnos a formula 2012-re a 40 és annyi-val látványosan kifulladt. A Trainwreck lehet a nagy visszatérés, amihez szép névsort sikerült összeszednie. Ha Tilda Swinton bízik a rendezőben, akkor mi is így teszünk.
Silence
Bemutató: valamikor 2015-ben
A borzalmas Elrabolva 3 remélhetőleg ébresztőt fújt Liam Neeson menedzsmentjének. A tanulság: tessék végre tehetséges rendezőkkel dolgozni, az akcióhős imidzsét pedig sürgősen takarékra tenni. A Silence lehet az első lépés a helyes irányba, hiszen a New York bandái után Neeson végre ismét Scorsesevel forgat. A film két keresztény hittérítőről szól, akik a feudális Japánban terjesztik az igét. Vagy legalább próbálják.
Agymanók (Inside Out)
Bemutató: június 18.
Az Agymanók első előzetesének megtekintése után alig várjuk, hogy láthassuk a Pixar következő egész estés alkotását, ami végre megint elképesztően kreatív és vicces mozinak ígérkezik. A sztori az emberek fejében élő és az érzelmeket vezérlő kis manókról szól. Kedvenc animációs stúdiónk varázsolni készül. Csak figyeljetek!
It Follows
Bemutató: február 27. (UK)
Úgy tűnik, hogy alig ismert rendezőként manapság a horrorral érdemes kezdeni, legalábbis a tavalyi év egyik meglepetés-sikerének, a Babadook-nak bejött, és most az It Follows is ebben a műfajban próbálkozik. A külföldi kritikusok már agyondicsérték David Robert Mitchell alkotását, úgyhogy most már a saját szemeinkkel szeretnénk látni, mire ez a fenenagy lelkesedés.
Selfless
Bemutató: július 31. (USA)
Az indiai Tarsem Singh le sem tagadhatná videoklipes múltját. Alkotásai kivétel nélkül borzasztóan erősek vizuálisan, legyen szó akár thrillerről (A sejt), fantasy-ról (Zuhanás), akciófilmről (Halhatatlanok) vagy mesefilmről (Tükröm, tükröm). Most a sci-fi van soron nem kevés drámával nyakon öntve, mivel a sztori szerint egy haldokló öreg milliomos a tudatát átmenti egy fiatal, egészséges testbe. Aztán jön az a bizonyos gubanc, ami a hasonló, etikailag és erkölcsileg megkérdőjelezhető beavatkozások esetében jönni szokott.
While We’re Young
Bemutató: március 27. (USA)
Az A tintahal és a bálna és a Frances Ha rendezője íróként és rendezőként is jegyzi ezt a mozit, melyben egy középkorú házaspár kerül válságba, amikor találkoznak egy lehengerlő fiatal párral. A külföldi kritikusok már körbecsókolták a filmet. Szerintük a While We’re Young úgy rettentően vicces, hogy közben nem felejt el kicsit komolyabban is foglalkozni a csendesülő érzelmek és a házasságból kikopó lendület problémájával. A rendezőtől tényleg többet várunk egy hagyományos stilleres bénázásra építő gagyinál.
Foxcatcher
Bemutató: január 29.
A film, amivel Steve Carell bebizonyítja, hogy nem csak ökörködni tud, nem mellékesen Channing Tatum is rendesen felteszi magát a fesztiváltérképre. Bennett Miller a szociopata milliomos mecénásról, John E. du Pontról és a befolyása alá kerülő birkózó testvérpárról, Mark és David Schultzról forgatott remek filmet.
Nagy szemek (Big Eyes)
Bemutató: február 19.
Tim Burton a mélyrepülésben lévő Johnny Deppet Amy Adamsre és Christoph Waltzra cserélte, hogy vászonra vigye Margaret Keane festőnő történetét, aki a hatvanas években kénytelen volt perre menni, hogy bebizonyítsa, körülrajongott alkotásait nem férje, hanem ő festette. Burtontől végre kevesebb ripacskodást és több kreativitást várunk.
Whiplash
Bemutató: február 5.
Akinek már volt szerencséje közelebbről is megvizsgálni Damien Chazelle mesterművét – például a miskolci CineFesten – az már tudja, hogy a Whiplash magabiztos nevező 2015 legjobb filmjének címére. A fasiszta módszerekkel operáló zenetanár (a zseniális J.K. Simmons) nyomása alatt összeroppanó ifjú dobosról (a szintén remek Miles Teller) szóló mozi egyszerűen katartikus élmény. Ha nem hullik rá Oscar-eső, hülyét csinál magából az Akadémia.
Kódjátszma (The Imitation Game)
Bemutató: január 29.
A tragikus sorsú, homoszexualitása miatt üldözött legendás matematikus, Alan Turing a második világháború Angliájában a világon elsőként volt képes megfejteni a náci kommunikáció titkosítására szolgáló gépet, az Enigmát. Ha ez a sztori önmagában nem lenne elég érdekes, akkor itt van Benedict Cumberbatch, akire még akkor is jegyet váltanánk, ha egy puffon ülve olvasna föl részleteket a gimis matematikai feladatgyűjteményből.
A mindenség elmélete (The Theory of Everything)
Bemutató: január 22.
Nem is értjük, hogy eddig miért nem forgattak filmet a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő zseniális fizikus, Stephen Hawking életéről, hiszen a téma igazi Oscar-mágnes. Eddie Redmayne meg is kapta érte a Globe-ot, amit bizony nem csak a két szép szeméért vágtak hozzá. Egy csodálatos elme egy pusztuló testbe zárva, megfűszerezve egy életre szóló love story-val. Készítsd a könnyzacskóidat!
Beépített hiba (Inherent Vice)
Bemutató: január 30. (UK)
Paul Thomas Anderson fura filmjét már az előzetese óta nagyon várjuk, és bár eléggé megosztó lett a Thomas Pynchon könyvéből forgatott film, Joaquin Phoenix zseniális alakítása miatt kötelezően meg kell néznünk ezt a mozit, ami egy ’70-es években játszódó, exbarátnő után nyomozós sztorit göngyölít fel teljesen egyedi eszközökkel.