A keddi Real Madrid-továbbjutás után joggal hihettük, felborult a világ rendje a Bajnokok Ligájában. Aztán jött a szerdai Chelsea–PSG és végre az igazság győzött!

Szóval minden, de tényleg minden a londoniak továbbjutásuk mellett szólt – egészen a 86. percig: a hazai pálya, az idegenben elért 1–1-es döntetlen, Zlatan Ibrahimovic jogos kiállítása, az emberelőny és a hajrában megszerzett vezetés, ám mégsem jött össze a továbbjutás, mert a vendégek pontosan úgy harcoltak 10 emberrel(!) is a Stamford Bridge-en a bombaerős Chelsea ellen, mint a „kis” Schalke Madridban!

A sztori röviden:

31.perc - Oscar és Ibra összecsúsztak, a holland bíró pedig utóbbinak mutatott pirosat, pedig Zlatan még a lábát is visszahúzta. (A svéd BL-pályafutása negyedik piros lapját kapta, ezzel pedig beérte a Edgar Davidsot. Több közös is van kettőjükben: Ajax, Juventus, AC Milan, Inter, Barcelona.) Így Zlatan "megmondó" Ibrahimovic nyolcadik Mourinho elleni összecsapásán sem szerzett gólt.

81. perc – a Chelsea szögletét követően Diego Costa akkorát bénázott, hogy végül Gary Cahillnek adott gólpasszt, aki 15-ről beverte, ahogy kell (1–0).

86. perc – David Luiz rendesen faképnél hagyta Braniszlav Ivanovicsot a PSG-szögletnél, az exchelsea-s meg ha már egyedül volt, fejelt egy gólt (1–1).

96. perc – a vendégek csapatkapitánya, Thiago Silva simán elütötte kézzel a labdát saját tizenhatosán belül, Eden Hazard meg simán belőtte a büntetőt (2–1). 114. perc – Silva mindent rendbe hozott, szögletből előbb szögletet hozott össze, majd az újabb sarokrúgásnál kihasználta John Terry és Gary Cahill násztáncát és a kapuba bólintott (2–2). Ez is lett a vége.

Az előző kiírás kieséséért revánsot vett a PSG, a Chelsea menedzsere, José Mourinho pedig 2008–2009-es BL-kiírás után először nem jutott aktuális csapatával a sorozat negyeddöntőjébe. Savazzák is rendesen a londoniakat!