Ha a kézzel kitakart részekben sem hangzott el egyetlen basszameg sem, akkor ez egy csoda.

Mi is megírtuk, hogy a Valencia elleni rangadó első félidejében mindenki látta Messi gólját, csak a játékvezetők nem, pedig még csak véleményes sem volt.

Több kameraállás is bizonyítja, hogy bőven bent volt, az egyiken az is látszik, hogy az asszisztens nem volt takarásban, mégsem látta egyértelműen.

Mondjuk – és tényleg nem akarunk a magasságával gúnyolódni – a rálátási szöge lényegesen rosszabb, mint egy 180-as sporinak, Enrique José Ramos a 170 centis Messinél is fél fejjel alacsonyabb, szóval akár ezen is múlhatott. Meg azon, hogy nem merte bevállalni.

Na de nézzük, Messi mit mondott nekik a szünetben, majd a meccs végén is, a spanyol lapok ugyanis nyilván ráküldtek pár szájról olvasót a jelenetre.

Mi itt egyhangúlag úgy érezzük, ennél sokkal durvább hangnemben beszéltünk volna, sokkal több csúnya szó került volna a mondandónkba, de látszik, ezek a profik tudják, meddig mehetnek el, miközben a kamerák pásztázzák őket.

Messi, Iglesias Villanueva és Enrique José Ramos műsora:

Messi:

Tévedett, most bemegy, és majd maga is láthatja.

Villanueva:

„Nem volt tiszta a helyzet. José azt mondta nekem, nem volt tiszta. És ha nem vagyok biztos benne, nem adok gólt.”

Az igazi hibás, az asszisztens nem volt túl készséges:

• Messi: „Ha ott van, akkor onnan nem látja?”
  • Ramos: „Nem, nem Leo.”
  • Messi: „Beszélhetnénk? Beszélhetnénk?”
  • Ramos: „Leo, elég, elég.”

Úgy tűnik egyébként, Villanueváék nem vették a fáradságot, hogy megnézzék a szünetben a kínos szitut, vagy csak nem akarták bevallani. A meccs után ugyanis ez hangzott el:

Messi:

Itt volt a vonal, és itt volt a labda” – mutatta a kezével.

Villanueva:

Én nem vagyok biztos ebben. De most bemegyünk, és megnézzük.

(Persze Luis Suárez nem okozott csalódást, ő azért nem volt annyira visszafogott az asszisztenssel: „Maga egy kis szaros, egy törpe szar!”)

A vége 1–1 lett, Messi egy csodás gólpasszal megmentett egy pontot, a játékvezető pedig talán jobban is tette, hogy nem nézte meg ezt a kapitális hibát, mert teljesen szétesett volna a második félidőre. Nem mintha nem lett volna mindegy, mert pocsékul fújt így is, úgy is.

Egy újabb adalék ehhez, hogy Rodrigo gólja után elővette a sárgát, hogy megbüntesse az ünneplést, aztán valamiért mégsem mutatta fel. Pedig a szabály az, hogy külső tárggyal nem lehet ünnepelni, lap jár érte.

De nincs itt semmi látnivaló, nem lesz következménye a hibáknak, Victoriano Arminio, a Spanyol Játékvezető-szövetség ugyanis ezt mondta:

Igazságtalanság lenne megbüntetni Iglesias Villanuevát... ez csak balszerencse volt.