Fernando Torres napja volt, meg nem is a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-meccs.

Mert Torres gólt lőtt a 25. percben a Barcelonának a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, majd kapott egy sárgát a 29. percben és még egyet a 35. percben, vagyis még az első félidőben kiállították. Persze lehet, hogy a bíró is kicsit túltolta a dolgot, de Torres meg lehetne annyira rutinos, hogy felfogja, egy sárga lappal a háta mögött nem szabadna annyira keménykednie. Ráadásul többször is.

Torres nem figyelt, és  – az el Clásico alapján – ha nem a Real Madrid vagy, akkor ez végzetes hiba lehet (a Barca ellen). Az is volt, ugyanis az első félidőben enerváltan és lassan játszó Barcelona a második félidőben elkezdett focizni, és nyomni. Meg is fordították a meccset Luis Suárez duplájával.

Vagyis a Barcelona nyert 2–1-re a Camp Nouban, és egygólos előnyben várhatja a visszavágót. Viszont az Atlético örülhet az idegen lőtt góljának, mert így elég lehet nekik egy 1–0-s győzelem Madridban. Ehhez lehet nem árt, ha nem állíttatja ki magát egy Atlético-játékos sem.

Szóval ezek történtek Toresszel:

• Torres gólt lőtt Koke indításából a 25. percben (0–1), ami amúgy az első atléticós BL-gólja, és ami amúgy 11. Barca elleni meccsén a 12. gólja is:
  • Torres 6 percen belül kapott két sárgát, ami ugye egy pirosat ért, bár talán ez a megmozdulás annyira nem ért volna lapot. Mindenesetre a spanyolnak ez volt pályafutása harmadik piros lapja:

És ha a Barca góljai is érdekelnek:

• A 63. percben egy beívelt labdát Jordi Alba középre lőtt, amit Luis Suárez meg bekotort a kapuba (1–1):
  • Suárez duplázott (2–1), Dani Alves beadását fejelte be a 74. percben:

A BL másik mai meccsén a Bayern München hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Benficát.

Szóval a BL-t nézed. Akkor miért is nem fogadsz rá?