A ZenFone 3 hivatalosan okostelefon, de olyan profi kamerája van, hogy mi inkább nagyon lapos, mellékesen telefonálásra is alkalmas készüléknek neveznénk.

Érdekes belegondolni, hogy miért hívjuk még telefonnak azokat az eszközöket, amelyeknél szóba se érdemes hozni, hogy alkalmasak hanghívások lebonyolítására. Nem vágyunk valamilyen erőltetett helyettesítő kifejezésre, csak az ZenFone3-at használva az jutott eszünkbe, hogy már az okostelefon kifejezés is mennyire kiüresedett, mennyire keveset mond el azontúl, hogy az adott készülék a telefonáláson és sms-ezésen túl egyéb funkciókra is képes.

Elsőre megpillantva persze az se érdekelné az embert, ha egy tárcsás telefon képességeivel rendelkezne, akkor még csak az számít, hogy hogy néz ki. Hát, a ZenFone 3 kapcsán a közhelyszótár pozitívjelző-fejezetéből jó néhányat felsorolhatnánk a dizájnostól a letisztulton át a szépig. Üveg hátlapjával, szolid fémkeretével abszolút felsőkategóriás a megjelenése, aki csak meglátta, mindenki megkérdezte, mi is ez pontosan.

A lapos (6,16 mm) és könnyű készülék felületének 77 százaléka a kijelző – nagy mázli, hogy érintőképernyős, különben nem tudnánk úgy megfogni, hogy ne taperoljuk össze. 5,2 vagy 5,5 col átmérőjű, ami még pont az egy kézzel normálisan megfogható méret – a normálisan megfoghatónál pedig álljunk meg egy kicsit.

Nem világújdonság az ujjlenyomat-olvasó, például egy bizonyos Apple nevű cég is árusít ilyennel felszerelt telefont, és nekünk a ZenFone 3 kapcsán jutott eszünkbe, hogy milyen ergonómiai baki van az iPhone-okon. Ahol ugyanis az ujjlenyomat-érzékelős home gomb van, ott nincs ujjunk.

Nem azon múlik a bolygónk jövője, hogy kell-e néhány centit mozognunk egy okostelefon feloldásáért, de mégiscsak egy sokkal jobb ötlet oda tenni ujjlenyomatra reagáló felületet, ahol amúgy is ott az ujjunk, ha a telefont fogjuk: a hátlap közepén. A feloldási idő 0,2 másodperc, vagy hússzor annyi idő volt leírni ezt a mondatot.

Gyönyörű a képe – vesszük észre rögtön utána. A Gorilla Glass mögé épített full HD IPS kijelző 1920x1080 pixeles felbontású, kellően fényerős (600 nit), még vakító világosságban is látható-olvasható. A tökéletes háttérképről is magunk gondoskodhatunk, ugyanis a készülék egyik erőssége a nagyon komoly fényképezőtulajdonsága.

A ZenFone 3 első kamerája nyolc, a hátsó tizenhat megapixeles, zafírüveg mögé rejtett, nagy, f/2.0 lencsenyílású hatelemű Largan-lencsével és az okostelefonok közül elsőként TriTech AF nevű autófókusz-technológiát alkalmaznak, ami egy lézeres, fázisészlelős és állandó autófókusz összehangolt rendszere, három századmásodperc alatt dolgozik.

Az éles képekhez persze kevés az optika, ha remeg a kéz, ezért fényképezésnél négytengelyű optikai, az akár 4K UHD videók rögzítésénél háromtengelyű elektronikus képstabilizátor segít.

A kellően gyors működésről és elegendő tárhelyről a 64 bites, 2,0 GHz-es nyolcmagos Snapdragon 625 processzor, az alapáron négy giga RAM és 32 gigás tárhely gondoskodik, a céges telefonom és magántelefonom is van problémakört pedig a két SIM-kártya befogadása oldja meg. Ez viszonylag sok beszélgetést feltételez, úgyhogy jó hír, hogy öt perc alatt akár kétórányi beszélgetésre való energia tölthető a 3000 mAh-s akksiba.

Ha zenehallgatásra is használod a mobilt, örülni fogsz az öt mágneses hangszórónak, a CD-minőséget alázó hangminőségnek – ha pedig a fentiek alapján megkívántad az okosfényképező-okostelefont, akkor pedig az 120 ezer forintos indulóárnak, amivel igen-igen versenyképes az Asus ZenFone 3-asa.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Addig ismeretlen légköri jelenség miatt csapódott a Balti-tengerbe a Malév gépe 1971-ben

Tudod, miért volt Einsteinnek őrültprofesszor-frizurája?

További cikkeink a témában