Néhány éve még teljesen elképzelhetetlen volt, hogy egyszer tényleg eljön az idő, amikor az emberek számítógéppel a csuklójukon fognak rohangálni, de azért a szívünk mélyén nagyon szerettük volna, ha tényleg így lesz. A Rufus Cuffot látva viszont nem teljesen értjük, hogy miért is vártuk ezt annyira.

Néhány éve persze még nem tudhattuk, hogy fel fogják találni az úgynevezett okostelefonokat, meg az úgynevezett okosórákat, amik sokkal használhatóbbnak bizonyulnak, mint amit a sci-fi írók kitaláltak, így a csuklókommunikátor (ami gyakorlatilag egy nagy okosóra) 2015-ben már inkább tűnik viccesnek, mint high-technek.

A Rufus Cuff egyébként alapvetően a csuklónkra szerelt androidos telefon 3,2 colos kijelzővel, 1175 mAh-os akksival, 16, 32 vagy 64 GB tárhellyel, kamerával, mikrofonnal felvértezve, vagyis egy teljesen tisztességes gép, amivel alapvetően két nagy probléma van:

  • az egyik, hogy hosszú távon borzasztó kényelmetlen lehet folyamatosan felemelve tartani a karodat,
  • és nem lehet bele SIM-kártyát rakni, így az egyetlen esélyed, hogy felcsatlakozz az internetre, ha wifit használsz vagy Buetooth-szal megosztod a telefonodról a netet.

Emiatt a Rufus Cuffnak mi nem jósolunk nagy jövőt, még úgy sem, hogy az Indiegogós közösségi finanszírozási kampányban majdnem duplájával teljesítették túl a kitűzött célt. A készítők helyében mondjuk annyira nem aggódnánk, mert aki mindig is vágyott egy saját Pip-Boyra, az valószínűleg akkor is hajlandó lesz érte kiadni 250 dollárt, ha aztán sosem fogja használni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában