A D-csoportban már nem Argentína a legesélyesebb.

A horvát kapitánynak, Zlatko Dalicnak az volt a legnehezebb döntése, kit hagyjon ki a remek középpályásai közül, annyi van. Végül Brozovic és Kovacic ült le a padra, Modric és Rakitic játéka nem volt kérdéses persze, de Rebic meglepetés.

HNS | CFF on Twitter

????? #CRO starting lineup! #BeProud #FlamingPride #CRONGA #WorldCup #Vatreni?

Nos ez a középpálya uralta is az első félidőt, noha Nigéria erős, atletikus csapat, amelynek a védekezése is rendbe lett téve a két európai születési középhátvéddel. Viszont a minőség horvát oldalon volt, ami a 32. percben góllá is érett: egy szögletet Rebic csúsztatott meg, abba Mandzukic fejelt bele csukafejessel, onnan Oghenekaro Etebóra pattant, róla pedig a kapuba. 1–0

A Modric, Rakitic, Kramaric, Perisic, Rebic, Mandzukic eddig az egyik legjobb támadóhatos a vb-n, Nigéria nem is tud mit kezdeni velük, igaz, a kapu azért nem volt túlzottan veszélyben. Egyik csapatnak sem volt kaput eltaláló lövése/fejese az első játékrészben. De volt egy gól.

A folytatásra Nigéria nagyobb elánnal érkezett, el is jutott a horvát kapu előteréig, de Lovrenék kézben tartották a meccset. Horvátországon látszik, hogy nemcsak képzett, hanem tapasztalt játékosai is vannak, így aztán okosban lehozták a meccset. Mandzukic még egy tizenegyest is összehozott, hogy a végén ne kelljen izgulni. Modric be is rúgta. 2–0

A következő fordulóban Argentínával játszanak a horvátok, az lesz az igazi rangadó.