A Ferrari megtehette volna, hogy csapatutasítás útján juttatja még több ponthoz Sebastian Vettelt az Osztrák Nagydíjon, de nem tette, ez pedig példaértékű Bernie Ecclestone szerint.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Miután Lewis Hamilton a hajrájában kiesett a Mercedes számára drámai osztrák futamon, a Ferrarinak lehetősége lett volna, hogy a második helyen autózó Kimi Räikkönennel elengedtessék a mögötte csak néhány másodperc lemaradással haladó világbajnoki aspiráns csapattársát, Sebastian Vettelt, ám ez nem történt meg – a német egyébként már a harmadik hellyel is visszavette a vezetést a pilóták egyéni vébépontversenyében.

A Forma–1 koránbbi atyaúristene, Bernie Ecclestone szerint a Ferrari ezzel több mint példaértékűen viselkedett:

„Mindenki példát vehet a Ferrari sportszerűségéről. Nagyon egyszerű lett volna Vettelt előreengedtetni a futam végén, de nem tették meg. Ezzel nemcsak sportszerűségről tettek tanúbizonyságot, hanem Kimi motivációját is életben tartották.”

A Ferrari egyébként a 2002-ben és 2003-ban is meglépte, azt amit most nem, akkor Rubens Barrichelónak kellett mindekét esetben elengednie Michael Schumachert.

(Fotó: motorsport.com) Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott