Pedig már olyan híreket is kaptunk, hogy jövőre Infiniti-motorokat használhatnak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Red Bull megerősítette, hogy közte, és az Infiniti között mindennek vége, és 2016-ban már nem fogják folytatni az együttműködést, ugyanis az új Renault-egyezményüknek ez a feltétele.

Az Infiniti a Nissan prémium autómárkája, és a Red Bullal már 2011 óta partnerek, 2013-ban pedig az osztrák csapat névadó szponzora is lett. Most, hogy a Red Bull végre véget vetett a szenvedésének a motorbeszállítókkal kapcsolatban, és újra leszerződött azzal a Renault-val, akit még év közepén kidobott, Tag Heuer-erőforrásokkal fog versenyezni az energiaital-gyártó cég. Az egyezségnek azonban ára is van, az osztrákoknak meg kellett válniuk az Infinititől.

„A csapat bejelenti, hogy a kereskedelmi kapcsolataink 2016-tól meg fognak szűnni az Infinitivel” – adta ki közleményben a csapat.

„A Red Bull és a Renault úgy döntött, hogy a most megkötött szerződésünk arra vonatkozóan, hogy a francia gyártó továbbra is fog szállítani motorokat a csapatunknak a 2016-os Forma-1-es világbajnokságra, azt vonja maga után, hogy a Nissan marketingtevékenységei már nem szükségesek a számunkra.”

Ezzel azonban elképzelhető, hogy nyerhet is az Infiniti, mivel így a Nissan-Reanult egyezségnek köszönhetően szponzor lehet a visszatérő Renault gyári csapatának.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott