„Nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre.”
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!
A hőség a villamosenergia-rendszert is nagyon megterheli – mindenki csúcsra járatja a légkondikat. Egyelőre nincsenek áramszünetek, és reméljük, nem is lesznek, de ez rajtunk is múlik. Ezért kéri Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, hogy figyeljünk oda az áramfogyasztásra, leginkább az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban.
„Ha tehetjük:
- ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat,
- ugyanígy érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni.”
(Nyitókép: ChatGPT)
Ez is érdekelhet:
Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben