A sportág szerint ez pont egybevág a fenntarthatósági céljaikkal.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Forma–1 néhány hónapja készített egy fenntarthatósági akciótervet, hogy csökkentse ökológiai lábnyomát. A cél többek között az lenne, hogy

  • 2030-ra egy teljesen karbonsemleges hibrid erőforrások kerüljenek az F1-es autókba, valamint
  • 2025-ig fenntarthatóvá teszik a versenyeket.

És akkor a sportágat tulajdonló Liberty Media most bejelentette, hogy a világ legszennyezőbb olajvállalatával, a szaúd-arábiai Aramcóval bővítette a globális partnerek listáját (DHL, Emirateshez, Heineken, Pirelli, Rolex).

A fentebb említettek fényében elsőre (és másodikra is) visszásnak tűnik a megállapodás, amely egyébként több évre szól, és amely értelmében az Aramco a spanyol, a magyar és az amerikai futamok névadó szponzora is lesz.

Ugyanakkor az F1 hangsúlyozza, hogy szerinte ezzel nincs semmi baj, mert az olajvállalattal közösen dolgoznak zöldebb energiaforrások és technológiák fejlesztésén.

Ez pedig valószínűleg azt is jelentheti, hogy hamarosan a Szaúd-arábiai Nagydíj is a versenynaptár része lesz:

Teljesen őrült összeggel vásárolná be magát Szaúd-Arábia az F1-versenynaptárba

Közel-keleti helyszínnel bővülhet az F1 versenynaptára.

(Forrás: racefans.net, fotó: Getty Images) 

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés