Az Aston Martin legújabb csúcsmodellje a DBS Superleggera, amihez a DB11 adta az alapokat, és mint ahogyan arra számítani lehetett, most kijött belőle a nyitott tetős változat is. A Volante a márka valaha készült leggyorsabb kabriójának számít.

DBS Superleggera a neve az Aston Martin jelenleg talán legszebb modelljének, és ennél csak egy vonzóbb lehet, a nyitott tetős Volante.

Superleggera lett a neve a legvonzóbb új Aston Martinnak

Jóval erősebb és könnyebb is, mint a DB11.

A vászontetejét, amit nyolcféle színben lehet rendelni, hogy tökéletesen passzoljon a fényezéshez, gombnyomásra 14 másodperc alatt lehet lenyitni, és összecsukva alig foglal helyet.

A motorja ugyanaz az 5,2 literes V12-es, mint a kupénak, ami 725 lóerőre és 900 Nm nyomatékra képes,

hozzá nyolcfokozatú automata váltót adnak. A neve olaszul szuperkönnyűt jelent, de a kabrióhoz szükség volt plusz merevítésekre, ezért 170 kilóval többet nyom a mérlegen, mint a kupé, egészen pontosan 1863 kilogrammot.

A DBS Superleggera Volante így 3,4 helyett 3,6 másodperc alatt gyorsul százra,

a végsebessége 340 km/óra, és ezzel a leggyorsabb nyitott tetős Aston Martinnak számít, ami valaha készült.

A képeket elnézve az egyik legszebb is, és az biztos, hogy gyakori sem lesz, az európai alapára ugyanis 295 ezer euró, ami 95 millió forintnak felel meg.

Ez is érdekelhet:

Máris itt van James Bond elektromos Aston Martinja

A következő filmben szerepel, és meg is vehető a Rapide E.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Japánban már autópályán tesztelik az önvezető kamiont

Brutálisan rajtolt a 19 éves Verstappen

Russell és a Mercedes állva hagyta a mezőnyt, a Red Bull csak keresi önmagát Kínában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
42% Nem érdekel az F1.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés