A száguldó cirkusz megkéri az árát.

A múlt héten vált hivatalossá, hogy 2026-ban egy 11. csapat csatlakozhat a Formula–1 mezőnyéhez, mégpedig a General Motors Cadillac márkájának színeiben. Bár az istállók erősen ellenezték az új belépőt – attól tartva, hogy ez rontja a márkájuk értékét és csökkenti az őket illető nyereményalapot –, végül az F1 kereskedelmi jogainak tulajdonosai mostanra mégis megállapodásra jutottak.

Hivatalos: 11 csapatra bővül az F1 mezőnye

2026-tól eggyel több istálló lesz jelen az F1-ben.

Ahogyan minden új csapatnak, úgy a GM-nek is belépési díjat kell majd fizetnie, amely azonban – a BBC értesülései szerint – 2026-ra jelentősen megemelkedik. A jelenlegi, Concorde-egyezményben rögzített 200 millió dollár helyett a GM-nek (és partnerének, a TWG Globalnak) várhatóan már 450 millió dollárt kell majd letennie az asztalra. Ez az összeg pedig a meglévő tíz csapat között kerül szétosztásra, hogy csökkentsék az osztozkodás miatti bevételkiesést.

Merthogy! Az új csapat érkezése átalakítja az F1 bónuszrendszerét: a bevételeket 2026-tól már nem tíz, hanem tizenegy résztvevő között kell elosztani, ami azt jelenti, hogy minden csapat kisebb szeletet kap a tortából, mint korábban – ezzel kapcsolatosan a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner már a Las Vegas-i Nagydíj versenyhétvégéjén is kifejtette véleményét, amikor még csak pletyka volt a 11. csapat csatlakozása: „Nincs gondunk azzal, hogy jönnek. Tárt karokkal várjuk őket, de nem szeretnénk, ha a nyereményalap felhígulna.”

(Forrás: Planetf1.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Megnevezték az F1 legnagyobb pazarlásának tartott pilótát

Nagyjából 300 000 000 forintnak megfelelő összeget keres.

Megérdemelten lett ismét világbajnok Verstappen? Szavazz!

Szerinted megérdemelte, vagy másnak jobban kijárt volna?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Spórolj időt és pénzt a wigo-val, Budapesten belül vagy kívül!

Gyönyörű és különleges ez a Lamborghini Murciélago

Wartburgból is volt vadászautó, csak nem kellett senkinek

További cikkeink a témában