Egy nagydíjat kellene kihagynia.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

45 különböző szervezettől kapott levelet Lewis Hamilton, amikben arra kérik, hogy bojkottálja, azaz hagyja ki a Forma–1-ben idén debütáló Szaúd-arábiai Nagydíjat, mondván az ázsiai ország többszörösen is sárba tiporja az (alapvető) emberi jogokat – elég csak arra gondolni, hogy egyenjogúságért küzdő nőket kínoznak meg és végeznek ki –, ezzel a nagyszabású sporteseménnyel pedig csak a nevét szeretné tisztára mosni.

Azért Hamiltonhoz érkezett a felkérés, mert a brit (csapatával, a Mercedesszel együtt) többször is határozottan kiállt a rasszizmus és a diszkrimináció minden fajtája elleni harc mellett – a Mercedes például a Black Lives Matter-mozgalom eszméi iránti elkötelezettsége jegyében festette feketére az autóját 2020-ban –, valamint mert hétszeres világbajnokként a szavai sok helyre eljutnak.

És ha már Szaúd-arábiai Nagydíj:

Rakétatámadás érte Szaúd-Arábiát, a Formula E-futam lehetett a célpont, veszélyben az F1-es nagydíj is

Egyelőre sem az FIA, sem az FE, sem pedig az F1 nem reagált a történtekre.

(Forrás: The Guardian, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés