Azt azért nem mondjuk, hogy a finn vért ivott, de egészen eltökéltnek tűnik.

Valtteri Bottas 2017-ben csatlakozott a Mercedeshez, Lewis Hamilton mellett azonban csak epizódszerepek jutottak neki, és bár a 2019-es és 2020-as idényben is csapattársa mögött a második helyen végzett a pilóták között, valójában nem volt reális esélye arra, hogy világbajnoki címet szerezzen, hiába került olykor tényleg közel Hamiltonhoz.

Összeségében jól leírja a finn helyzetét, hogy ülése folyamatosan veszélyben van, ami onnan is látszik, hogy csapata rendre csak egy évvel hosszabbítja meg szerződését, ami jelen állás szerint a 2021-es szezon végén lejár.

A finn mindenesetre idén is eltökélten vág neki a szezonnak, annyira, hogy állítólag egy kevésbé udvarias Bottast láthatunk majd versenyezni – legalábbis erről beszélt a W12 bemutatóján:

„Nagyon sokat várok magamtól, de a győzelemhez szükségem van a támogatásra és arra, hogy megszerezzem a szükséges információkat. Talán egy kicsit önzőbb is lehet idén. Egy éven át kell mindent beleadnom, de egy életben ez nagyon rövid idő. Ebben a szellemben vágok neki az új szezonnak.”

Azt azért nem mondjuk, hogy Bottas vért ivott, de egészen eltökéltnek tűnik. Kíváncsian várjuk az új idényt.

Kicsinálták a Forma–1-et

Nehéz vitatkozni a Haas tulajdonosának szavaival.

(Forrás: Autosport, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
20% 4-7 éve
13% 8-10 éve
43% +10 éve