A Pirelli szerint öt másodperces javulást érhetnek el 2017-ben

A Pirelli Motorsport igazgatója, Paul Hembery szerint a 2017-es idényben csak a gumiknak köszönhetően körönként öt másodperces javulást lehet majd elérni. A radikális új szabályváltoztatások 2017-től lépnek életbe, és a csomag tartalmi a brutál abroncsok mellett többek között az autók kinézetének agresszívabbá tétele is.

A Pirelli a napokban erősítette meg, hogy 2019-ig biztosan a Forma-1-ben marad, mint az egyedüli gumibeszállító. Már jövőre szeretnének sokkal változatosabb keverékeket az autók alá rakni, majd 2017-re meg is gyorsítani őket. Sokakban azonban joggal merült fel a kérdés, hogy hogyan lehet az, hogy a gumik képesek öt másodperces javulást hozni. Hembery ezt úgy képzeli el, hogy az abroncsok három másodperces javulást eredményeznek, az ebből fakadó aerodinamikai változás és a motorok módosítása pedig a többi kettőt.

"Egyértelmű, hogy szélesebb kerekeket fogunk gyártani. Úgy néz ki, hogy az abroncsok 300mm szélesek lesznek elől, és 400mm lesz hátul, és maradunk a 13 inch átmérőmél. Szimulációkkal mr le is teszteltük őket, és sokat várunk a módosításoktól. Kettő, vagy három másodperces javulást is eredményezhet, és emiatt a csapatok képesek lesznek még kettő másodpercet kihozni az autóból. Összesen úgy gondoljuk, 5 másodperces javulást várunk az abroncsok miatt."

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ha az autósok egy nagy, sárga villamost se vesznek észre, akkor elég nagy a baj

El sem indultak, mégis elvéreztek: Kiderült a McLaren bizarr dupla kiesésének oka

„Ez tönkre fogja tenni az F1-et, vissza fog ütni rájuk” – kíméletlen mondatok Verstappentől a sanghaji kiesése után

A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.