A Vissza a jövőbe filmek sztárját mindenki ismeri, de a rozsdamentes acélkarosszériás, sirályszárnyas sportkocsin kívül más modelleket is gyártott volna a DeLorean. A DMC-24-nek csak a tervei készültek el, amit később a Lamborghininek is eladtak.

Piaci kudarc lett belőle, és csak a Vissza a jövőbe filmszerepe hozta meg a vágyott kultikus státuszt a DeLorean számára. A Giugiaro által tervezett ék alakú formájával, a fényezés nélküli rozsdamentes acélkarosszériájával és a sirályszárnyas ajtójával a DMC-12 igazi különlegesség volt, de nem ez lett volna az egyetlen modell a DeLorean kínálatában.

Lanciából DeLorean

John DeLorean más típusok gyártását is tervbe vette, hogy ne csak egy sportautóra építse fel a cég jövőjét, és ezek egyike a DMC-24 néven tervezett négyüléses modell volt. A formaterv elkészítésével ezúttal is az Italdesign stúdiót bízták meg, és DeLorean azt szerette volna, ha Giugiaro az 1980-ban bemutatott Medusa koncepcióját dolgozza át számára.

Az 1980-ban a torinói autószalonon bemutatott Lancia Medusa a korszak legáramvonalasabb autójának számított.

A különleges formájával, a bukólámpákkal, a süllyesztett kilincsekkel és a karosszéria vonalába simított ablakokkal a Lancia Montecarlo alapjára épített középmotoros Medusa légellenállási együtthatója mindössze 0,263 volt.

Giugiaro el is készült a DMC-24 terveivel, és a négyüléses modell sziluettje valóban nagyon hasonlított a Medusáéra,

de ahhoz képest – a DMC-12 mintájára – két óriási sirályszárnyas ajtón lehetett volna beszállni az utastérbe. A sportautóhoz hasonlóan a karosszéria rozsdamentes acélból készült volna, és a motort itt is hátulra építették be.

Az Italdesign egy makettet is épített a DMC-24-ből, amit aztán szélcsatornában teszteltek, de ennek a sorsáról nem sokat lehet tudni. Mindenesetre DeLorean már nem tudta kifizetni a terveket sem, a stúdió azonban nem hagyta annyiban,

Giugiaro minimális módosítással újra felhasználta a terveket egy következő tanulmányautóhoz.

DeLoreanből Lamborghini

A koncepciók újrahasznosítása bevett szokás volt akkoriban, így született a Volvo Tundrából a Citroën BX is, miután az ék alakú forma nem kellett a svéd gyártónak. Giugiaro az áramvonalas prototípust 1982-ben már Lamborghini Marco Polo néven mutatta be, még tovább mérsékelt, 0,24-es légellenállási együtthatóval.

A méretes szárnyas ajtókon kívül a DeLorean rokonságáról árulkodtak a DMC-12-ről származó felnik,

amiket a Marco Polón ötletesen aerodinamikus dísztárcsával takartak el. A DMC-24-nek sokáig a terveit is titkolták, a DeLorean egykori családi autójának sztorija most, a márka feltámadásának alkalmából került elő újra.

A DeLorean nemrég mutatta be az új modelljét, egy elektromos túrakocsit, ami a szárnyas ajtókon kívül egyáltalán nem emlékeztet az ősére, pedig ezt is az Italdesign tervezte. A DeLorean pedig három további koncepcióval mutatta meg, hogy mit kínált volna a márka a kilencvenes, kétezres és 2010-es években, ha nem megy csődbe annak idején.

Ez is érdekelhet:

A szárnyas ajtó maradt, de modern elektromos autó lett az új DeLorean

Mit gondolsz, méltó a nevére az új DeLorean, vagy kár volt elhasználni rá a nevet?

Minden álmunkat valóra váltja a Vissza a jövőbe DeLoreanje LEGO-ból

A készlethez készült kisfilm is meglágyítja a szíved.

Mit szólnál egy biturbó V6-ossal hajtott DeLoreanhoz?

Stinger-motorral újították fel ezt a példányt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Brutális elektromos pályagéppel rukkolt elő a Škoda

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés